Intrigeeriv uuring: kuidas mõjub kanep loomadele?

 (3)
Intrigeeriv uuring: kuidas mõjub kanep loomadele?
Pixabay

Riikides, kus meditsiinilise kanep on lubatud, teavad patsiendid täpselt oma olukorda ja võimalusi, kuidas meditsiinilist kanepit kätte saada – kuid ainult siis, kui nad on inimesed.

Koerte puhul on meditsiinilisele kanepile juurdepääsu küsimus keerulisem. Ja see, kas kanepist oleks koertele kasu või mitte, on veelgi ebaselgem.

Meditsiinilise kanepi seadused ei kehti lemmikloomadele ega veterinaararstidele, kes neid ravivad. Loomaarstid ei saa oma patsientidele meditsiinilist kanepit välja kirjutada ja isegi selle soovitamine võib probleeme tekitada. Ametlikke teadusuuringuid kanepi mõjust koertele pole olemaski.

Meditsiiniline kanep lemmikloomade ravis on "hea teoorias," ütleb dr Robin Downing, veterinaararst ja Colorados asuva omanimelise Loomade valuravi keskuse juhataja. Nagu meil, on ka koertel kannabinoidi retseptorid, seega on olemas teaduslik alus arvamusele, et kanep võib aidata koeri mõningate inimesega sarnaste vaevuste puhul. Vundament edasisteks uuringuteks on olemas, kuid just see on koht, kus asjad muutuvad keeruliseks.