Järgi neid nippe ja valmista lemmikloom pimedaks ja külmaks ajaks korralikult ette


Järgi neid nippe ja valmista lemmikloom pimedaks ja külmaks ajaks korralikult ette
Foto: Shutterstock

Ilmad on juba sügiseselt jahedad. Päevad muutuvad järjest lühemaks ja õhtud pikemaks. Õhtused jalutuskäigud toimuvad varsti juba pilkases pimeduses, mistõttu on oluline tagada, et sarnaselt sinule oleks ka lemmik pimedas hästi nähtav ning tunneks ennast mugavalt ja soojalt. KIKA loomapood jagab nippe, mis aitavad lemmiklooma sügiseks ette valmistada.

Nüüd on aeg otsida üles nii enda kui ka oma koera helkur. Kuna rihma otsas liikuvad lemmiklooma ei pruugi autojuhid või jalgratturid pimedas märgata, tuleb ka tema helkuriga ehtida. Selleks on erinevaid viise. Lemmikloomatarvete poodidest leiab nii lihtsaid helkureid, mida saab kinnitada lemmiklooma kaela- või jalutusrihma külge kui ka rihmasid, mis on juba helkuritega varustatud.

Foto: Shutterstock

On saadaval ka helkurveste ning talverõivaid, millele on helkivad detailid külge õmmeldud. Selline variant sobib hästi külmakartlikele koertele, sest nii on lemmik kaitstud lisaks pimedusele ka külma ilma eest.

Foto: Shutterstock
Seotud lood:

LOE VEEL | Loomaarst Tiina Toomet: sügis põhjustab lemmikloomade elus tegelikult suurt segadust

Täiesti tavaline helkur on kõige lihtsam ja loomaomanike seas kõige populaarsem valik. Muretsema ei pea aku laadimise või patareide vahetamise pärast, kõik toimib. Tavalisest helkurist atraktiivsem ja põnevam variant on kasutada põlevaid või vilkuvaid aksessuaare. Kaelarihmad, ripatsid jalutusrihmad ning riided, millel on vilkuvad või helendavad elemendid, on järjest enam populaarsust koguvad alternatiivid. Mõnele meeldib oma koeri lõbusamalt riietada, teised soovivad tagada pimedal ajal lemmiku turvalisuse – eesmärgi saavutavad mõlemad.

Pimedas põlev või vilkuv kaelarihm on kasulik kohtades, kus teisi liiklejaid ei ole. Näiteks pimedas metsas jalutades saab selle järgi koera asukoha lihtsasti tuvastada. Samuti tuleb see kasuks ka oma koduaias: selle abil saab näha, kus kohas koer parasjagu jookseb.

Kui sobiv varustus pimedas jalutamiseks on olemas, tasub meeles hoida, et ka sügisel tuleb koertele teha puugi- ja kirbutõrjet. Nii lehehunnikutes kui ka heinamaadel on nad endiselt olemas.

Sügisel on liikvel ka palju haigusi. Vihmane ja niiske ilm soodustab nende levikut, seega hoolitse tema eest eriti hoolikalt. Korrastada tuleks koera karv, et see peaks paremini sooja, pesta tema magamisasemed ja panna talle üks lisatekk juurde, et koeral oleks soojem.

Foto: Pixabay

LOE VEEL | Loomaarst hoiatab: soe ja vihmarohke sügis soodustab leptospiroosi levikut

Külmemate ilmade saabudes on soovitatav lisada koera menüüsse ka Omega-3 rasvhappeid ehk pakkuda rohkem kalatooteid. See aitab immuunsüsteemi tugevdada ja naha ning karvastiku tervena hoida.

LOE VEEL | 10 põhjust, miks lõheõli sinu lemmikloomale kasulik on

Alati on parem karta kui kahetseda, kuid see ei tähenda, et õhtused jalutuskäigud on vaja pimeduse saabudes ära jätta, pigem vastupidi – pimedal ajal on jalutuskäigud tihti palju maalilisemad ja tekitavad tugevama sideme omaniku ja looma vahel. Hoolitse selle eest, et nii sina kui ka koer oleksite nähtavad ja nautige sügist!