Kangelaslik koer päästis karmides ilmastikutingimustes omaniku kõrvalt lahkumata tema elu


Kangelaslik koer päästis karmides ilmastikutingimustes omaniku kõrvalt lahkumata tema elu
Kuvatõmmis

Michiganis USA-s juhtus hiljuti üks uskumatult õnneliku lõpuga õnnetus. Keskealine mees libises oma koduukse ees lumes nii õnnetult, et vigastas kaela ja oli liikumisvõimetu. 24-kraadises karges külmas suutis teda elus hoida vaid ustav koer, kes pea terveks ööpäevaks omaniku kõrvale jäädes tema keha soojas hoida suutis.

Kuldne retriiver Kelsey jäi ustavalt oma omaniku Bobi kõrvale karges talvekülmas umbkaudu 20ks tunniks, kui mees koduukse ees libisedes kaela vigastas.

“Bobi viimane mälestus tollest päevast on see, kuidas ta Kelseyle sõnas, kui kahju tal kõigest on ja kuidas ta püüdis kogu oma hingest elus püsida,” rääkis Bobi tütar Jenny. Selles, mis edasi sai, ei olnud Bob enam kindel. Ta mäletab, et kaotas teadvuse. Viimastel hetkedel püüdis ta oma pea ära pöörata ja Kelseyle öelda: "Ma tegin kõik, mis ma suutsin."

Mees ja koer leiti umbkaudu tund peale seda, kui Bob oli teadvuse kaotanud. Bobi naaber Rick leidis nad, kui ta naabrilt mune laenama tuli.

Mees viidi kiirelt haiglasse, kus neurokirurg Dr. Chaim Colen teda koheselt opereeris. “Ma ei usu, et Bob praegu meiega oleks, kui temaga ei oleks olnud Kelseyt,” sõnas Dr. Colen. “Koer oli see, kes tema keha ja jäsemed soojas hoidis. Tal ei olnud ühtegi külmakahjustust olenemata sellest, et õues oli tol õhtul 24 kraadi külma.”

Allikas: time.com