Koer jõllitab ja uriseb toanurka: kas koerad on võimelised vaime nägema?

 (10)
Koer jõllitab ja uriseb toanurka: kas koerad on võimelised vaime nägema?
Pixabay

Üksinda kodus olles ja õhtuhämaruses raamatut lugedes või telerit vaadates võib päris kõhedaks kiskuda, kui koer ühtäkki püsti tõuseb, toanurka läheb ja seda jõllitama asub. Võib-olla ta haugatab, liputab saba ja keerab veel peagi viltu, justnagu seisaks seal keegi, kellega koer suhtleb. Kas sinu koer on niiviisi käitunud? Tihti küsitakse, kas koerad näevad kummitusi ja skeptiliseks muutuvad isegi kummitustesse uskuvad inimesed, kui teemaks tuleb loomad ja kummitamine.

Peamiseks argumendiks, miks loomad ei saa kummitada, on hinge puudumine. Öeldakse, et loomadel ja lindudel ei ole hinge nagu inimestel ja seetõttu ei saa nende vaim rännata. Küll aga on loomadel samasugune energia nagu inimestel, mis tähendab, et see võib olla suuteline surma üle elama.

Iga inimene, kes on oma lemmikuga lähedane, tunnistab, et tal on temaga vaimne ühendus. See on just kui energia, mis on ühtlasi hingeline ja loob looma ja inimese vahel sideme. Me tajume ja kirjeldame seda, aga seda ei saa käega katsuda ega silmaga näha.

Niisiis pole võimatu, et loomad kummitavad. Lisaks arvatakse, et nad näevad ja tajuvad kummitusi teistmoodi ja annavad sellest inimesele märku. Loomad kummitavad täpselt sama palju kui inimesed.

Tulles nüüd peamise küsimuse juurde – kas koerad näevad kummitusi?

Shutterstock
Seotud lood:

Jah, arvatakse, et näevad küll ja nad on sama tundlikud paranormaalsete nähtuste osas nagu kassid. Öeldakse, et kui koer näeb kummitust, soovib ta peremeest kaitsta ja hakkab haukuma või veidralt käituma. Nii et kui märkad koera urisemas tühjusesse, on vägagi võimalik, et koer näeb kummitust.

Mõned inimesed räägivad, et rasketel eluhetkedel võib kodus tunda surnud lemmiklooma lähedust ja soojust. Tekib just kui tunne nagu lahkunud kass istuks süles ja nurruks või koer paneks pea põlvele.

Küll on aga esinenud juhtumeid, kus kummitavad loomad häälitsevad. Näiteks on mõnes hotellis esinenud kahtlaseid juhtumeid, kus on kuulda koera haukumist või kassi näugumist. Loomi aga hoones ei ole ning samuti pole tegemist kellegi naljaga või televiisoriga.

Arvatakse, et kuna loomade eluiga on lühem, siis kompenseerivad seda teised meeled, näiteks hea nägemine ja haistmine. Seetõttu võib olla võimalik, et koerad tajuvad kummituste kohalolekut isegi paremini kui inimesed.

Allikas: thoughtco.com