Kriisiolukorras tulevad lugemiskoerad appi videosilla kaudu


Kriisiolukorras tulevad lugemiskoerad appi videosilla kaudu
LugemiskoerEesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing

Eriolukorra tõttu ei saa lugemiskoeratiimid oma raamatute ettelugemist harjutada soovivate sõpradega raamatukogudes ajutiselt kohtuda. Seepärast pakuvad maikuus mitmetes lugemiskoerte programmiga liitunud raamatukogudes hooaja alguses registreerunud lugejatele võimalust kohtuda Eesti Abi- ja Teraapiakoerte lugemiskoeratiimidega üle Skype silla.

Hetkel on Skype'i teel e-ettelugemine võimalik Tallinna Keskraamatukogu Nõmme ja Pääsküla haruraamatukogudes. Neile, kel registreeruda veel ei õnnestunud, on aga võimalik lehel https://lugemiskoer.ee/e-ettelugemine/? avada videosalvestus ning koeratiimile mõnd raamatut ette lugeda või siis ise raamatu ettelugemist kuulata.

Lugemiskoerte programm on maailmas populaarne formaat, milles raamatukogus või sobivas ettevalmistatud keskkonnas ettelugemist harjutada soovija loeb 15 minuti jooksul raamatut koerale. Eesmärk on luua pingevaba keskkond ning pakkuda lugejale eduelamus või lugemisega seonduv hea emotsioon. Ettelugemist viivad läbi väljaõppe saanud koer ning koerajuht ja raamatukogu töötaja. Tiime valib, koolitab ning igapäevast tööd koordineerib Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing.