Kuidas märgata ja leevendada koera stressi?


Kuidas märgata ja leevendada koera stressi?
Stress teeb kurvaks.© Mindy Schauer

Kas sinu koer käitub teisiti? Võib-olla tundub ta ülemäära ärev või on hoopiski depressioonis? Stress on koerte seas sagedasem probleem, kui sa arvata oskad. Mis veelgi hullem, stress võib koera tervisele väga halvasti mõjuda. Oleme välja toodud viis väga sagedast stressi ja ärevuse märki koeral.

Kui sulle tundub, et sinu koera kimbutab stress või depressioon, siis otsi ˇkindlasti abi oma loomaarstilt ja koeratreenerilt.

Kõhulahtisus, kõhukinnisus või mõni muu seedeprobleem

Kuigi need probleemid on sagedamini seotud haiguse või toidutalumatusega, siis seedetrakti probleeme nagu kõhulahtisus ja kõhukinnisus võib põhjustada ka ärevus. Räägi oma veterinaararstile probleemist, kui see hakkab häirima igapäevaelu või on kestnud rohkem kui 24 tundi. Kindlasti tuleks konsulteerida arstiga ka siis, kui väljaheide on verine. Veri väljaheites võib tähendada tõsist terviseprobleemi.

Isutus

Koerad ei pea dieeti nagu meie seda sageli teeme, nii et on väga oluline koheselt loomaarstiga ühendust võtta, kui koer enam süüa ei taha või tal kaob toidu vastu eriline huvi, ta sööb oluliselt vähem ja ebakindlamalt kui tavaliselt. Põhjuseks võib olla stress või peidus olev tõsine terviseprobleem.

Seotud lood:

Isolatsioon

Osad koerad vajavad aeg-ajalt üksinda olemiseks aega, kuid kui koer järjepidevalt peitu poeb ja üksinda olla tahab, siis võib ta olla depressioonis või kimbutab teda mõni raskem haigus, mille eest ta põgeneda püüab. Ebamugavus ja valu sunnib koera eralduma ning vaikset kohta otsima. Kindlasti oskab sinu veterinaararst sind sellise probleemi puhul aidata.

Suurenenud une vajadus

Koeraga igapäevarutiini jagades oled sa kindlasti tema magamisharjumustega tuttav. Kui sa näed tema magamisharjumustes mistahes muutusi, siis tasub need kindlasti kirja panna ja sellest loomaarstile rääkida.

Agressiivsus inimeste või teiste loomade suhtes

Agressiivsus inimeste või teiste loomade suhtes võib olla selge stressi või tervisehäda märk. Konsulteeri oma veterinaararsti ja koeratreeneriga, kui sellist käitumist varem ei olnud või see on süvenenud. Välista kõigepealt tervisehädad ning kui tegu on siiski käitumisprobleemiga, siis õigete tehnikate läbi saad sellest kindlasti jagu.