Antropomorfismi ekspert viitab sellele, et teaduslikult on see, kui inimesed loomadega räägivad, tegelikult intelligentsuse märk.

„Ajalooliselt on antropomorfiseerimist käsitletud lapsikuse või rumaluse märgina, kuid tegelikult on see loomulik kõrvalprodukt tendentsile, mis teeb inimestest selle planeedi ainulaadselt targad olevused,“ selgitas Chicago Ülikooli käitumisteaduse professor dr Nicholas Epley. „Ühelgi teisel liigil sellist käitumist ei esine.“

See käitumine võib ulatuda ka kaugemale. Kas te arvate mõnikord, et teie arvuti on kangekaelne või auto pahatahtlik? Sellised näited – inimlike omaduste omistamine mitte-inimestele – annavad Epley sõnul märku meie ainulaadsest intelligentsusest.

„Sajandeid on meie valmisolekut tunnustada mitte-inimeste mõtlemisvõimet peetud omamoodi rumaluseks, lapslikuks tendentsiks antropomorfismi ja ebausu suunas, millest haritud ja selge mõtlemisega täiskasvanud on välja kasvanud,“ ütles ta. „Minu arvates on see vaatenurk ekslik ja kahetsusväärne.“

„Teise inimese meelte tunnustamine hõlmab samu psühholoogilisi protsesse nagu teiste loomade, jumala või isegi vidina mõistmine. See peegeldab pigem meie aju suurimat võimet kui et on meie rumaluse märgiks.“

Nii et kui sa armastad oma lemmikloomadega vestelda, siis lase aga julgelt edasi!

Allikas: housebeautiful.com