Mida teha ja mida vältida: kõik, mida peaksid teadma, kui tahad koera tööle kaasa võtta

 (1)
Mida teha ja mida vältida: kõik, mida peaksid teadma, kui tahad koera tööle kaasa võtta
Foto: Pexels

Koera tööle kaasa võtmises leidub mitmeid häid külgi. Näiteks vähendab see mõnedel inimestel stressi ja päeva lõpuks saab seetõttu tehtud ka rohkem tööd. Ühe uuringuga leiti, et koera tööle võtmine suurendab inimeste omavahelist koostööd. Sellest hoolimata tuleb aga mõelda ka lemmiklooma peale ja mõelda läbi, mis on tema jaoks parim võimalik lahendus.

Lemmikloomasõbralikud kontorid ja lemmikloomade tööle kaasa võtmine muutub aastast aastasse järjest populaarsemaks. Google’i ja Amazoni kontorites on koerad igati teretulnud, loomasõbralikud kontorid on levinud ka Eestis.

Terveks päevaks koera koju jätmine võib tunduda kurb, samas kaasnevad koera kontorisse võtmisega ka mõned aspketid, millele tasuks eelnevalt mõelda:

Mõtle oma koera iseloomule. Kuidas talle võiks meeldida kontorikeskkonnas? Seal on palju ärriteid: võõrad inimesed, lõhnad, hääled jne. Kui koer on oma iseloomult rahulik ja suudab selle keskkonnaga toime tulla ning paigal püsimine ei ole tema jaoks probleem, siis katseta ja tõenäoliselt kulgeb kõik rahulikult. Mõtle ka sellele, kuhu jätad koera, kui pead mõneks ajaks laua tagant lahkuma või minema kohtumisele, kuhu koera kaasa võtta ei saa. Kuhu sa lemmiku selleks ajaks jätad?

Mõtle, millisel päeval on mõistlik koer tööle kaasa võtta. Võta koer kontorisse rahulikumal päeval, kui sul on aega temaga tegeleda. Koer tunneb end mugavamalt, kui teda ümbritsev keskkond on rahulik, närvilisel päeval, kui inimestel on kiire ja toimetamist on palju, on koeral raske selle kõigega toime tulla.

Seotud lood:

Võta kaasa snäkke ja mänguasju. Paku koerale tegevust. Võid talle päeva jooksul anda mõne närimismaiuse või maiusepalli, mille sisse on peidetud head-paremat. Kui pikalt jalutama ei ole võimalik minna, siis väsita koera vaimselt

LOE VEEL | Vaimutoit: TOP 10 harjutust, mis arendavad sinu lemmiku mõtlemisvõimet

Maiused olgu igal koeraomanikul alati käepärast. Neid anna lemmikule preemiaks, kui ta on tubli ja käitub hästi. Premeeri teda, kui ta jääb rahulikuks olukorras, mis on tema jaoks uudne või pingeline, näiteks kohtumine uute inimestega, tundmatu keskkond või teised neljakäpalised. Võta koerale kaasa ka talle juba tuttav pesa ja mõni mänguasi, siis tunneb ta end pisut kodusemalt ja vabamalt. Ka värske veega täidetud joogikauss olgu koerale alati kättesaadav!

Foto: Pexels

Tutvusta koerale oma kolleege. Koeral on kontoris palju lihtsam ja mugavam olla, kui tema ümber olevad inimesed on talle tuttavad.

Võta koerale kaasa tema pesa. Sobib ka mõni tekk või pleed, kui see on talle tuttav ja koduste lõhnadega koos. Tee sellest koerale kindel ase, kus ta saab pikutada. Nii tunneb koer end turvaliselt. Pesaks sobib hästi ka koerapuur.

Harjuta koera tasa ja targu. Anna koerale kohanemiseks aega. Ära võta teda kohe terveks päevaks kaasa, vaid tee alguses lühemaid päevi. Lase tal paar-kolm tundi harjuda ja vii koer näiteks lõunapausi ajal koju. Ära võta teda kaasa kohe terveks tööpäevaks. Vaata, kas sinu koerale sobib selline asi, võib-olla ta naudib kontorielu, kuid võib-olla talle ei meeldi ja ta oleks palju parema meelega hoopis kodus.

Mida võiksid vältida?

Ära jäta oma koera kolleegide hooleks, kui nad selleks ise soovi ei avalda. Kontor on töö tegemise koht. Ära häiri oma kolleege, jättes looma nende hoole alla, kui ette tuleb mõni koosolek, kuhu lemmikut kaasa võtta ei saa. On inimesi, kellele koerad ei meeldi ja selline korraldus teeb kõigi elu ebamugavaks. Muidugi, kui mõni kolleeg end lahkelt appi pakub, siis võid seda kaaluda. Siiski mõtle, kas kolleeg saab sinu koeraga hakkama ja oskab temaga käituda, kui juhtub midagi ootamatut. Mõtle alati ette, milliseks sinu tööpäev kujuneb ja kas koera kontorisse võtmine on hea idee.

Ära jäta pissipauside vahele väga pikka vahet. Loomulikult ei saa ennetada kõiki õnnetusi, aga käi koeraga aeg-ajalt siiski õues. Tee seda mõne tunni tagant. Kui koer on üksinda kodus, siis ei taha ta nii tihti õue, sest tõenäoliselt ta magab. Kontoris olles pööravad kolleegid talle tähelepanu, koer käib ringi, mängib, suhtleb, joob, mistõttu tahab ta ka tihedamini õue. Jalutuskäigud on hea puhkepaus nii koerale kui ka omanikule.

Ära võta koera tööle kaasa, kui tead, et ta ei tule sellega toime või tal on seal raske. Kõikidele koertele ei sobi kontorikeskkond. Ka töökeskkonnad on erinevates firmades erinevad. Lisaks on mõned koerad väga aktiivsed või reaktiivsed. On koeri, kes on häälekad ja on ka neid, kes kadavad. Mõtle enne koera tööle kaasa võtmist, kuidas talle sinu töökeskkond võiks meeldida ja otsusta selle põhjal. Võib-olla meeldiks koerale hoopis kodus magada. See on talle tuttav keskkond ja ta tunneb end seal turvaliselt.