Miks nad nii teevad? Viis selgitust koerte veidratele käitumistele


Miks nad nii teevad? Viis selgitust koerte veidratele käitumistele
Pixabay

Mõnikord teevad koerad asju, mis nende omanikele kuidagi pähe ei mahu. Kuidas võib lemmikloom, kes muidu magab voodis, süüa teinekord väljaheited või püherdada haisva prügi sees? Mis sellist käitumist põhjustab?

Kindlasti on ka inimeste käitumises asju, mille üle koerad imestavad - liiklusummikud, ilutulestik, massiüritused jne, kuid heidame seekord pilgu koerte veidratele tegevustele ja üritame neid mõista. Ajakiri Modern Dog magazine on välja toonud viis koerte tegevust, mis meile esmapilgul kummalised tunduvad.

Väljaheidete söömine

Erinevatel põhjustel võivad koerad süüa seda, mis meile tundub ilmselgelt halb toiduvalik.

Kui oled kunagi jälginud pesakonda kutsikaid, siis tead, et tavaliselt koristab kutsikate järelt kutsikate ema. Ta sööb kutsikate väljaheited lihtsalt ära, et hoida pesa puhtana.. See ei ole ainult lahendus puhtuse hoidmiseks, vaid suisa igivana ellujäämise mehhanism. Metsikus looduses olid kutsikad nende väljaheite lõhna järgi kiskjatele kergesti leitavad. Ohu likvideerimiseks pistis emasloom poegade väljaheited nahka.

Kui kutsikas on tundnud nälga või elanud räpases ja hoolitsemata keskkonnas, siis sööb uudishimulik kutsikas fekaalid ära, sest sellel on ju toidulõhn küljes. Selline käitumine tugevneb aja jooksul ja kui kutsikas läheb uude kodusse, võib harjumus koos temaga mnna.

Seotud lood:

Kolmas põhjus väljaheidete söömiseks on halb toitumine. Kui kutsikas või täiskasvanud koer sööb puuduliku toiteväärtusega toitu, siis instinktiivselt hakkab ta otsima teist toiduallikat. Ta tunneb, et tal on millestki puudu. Sageli tähendab see hoovis või koerapargis vedelevate väljaheidete söömist.

Foto: Shutterstock

Paljud koerad peavad maitsvaks palaks ka kasside väljaheiteid. See on tõenäoliselt tingitud kasside toidust, mis sisaldab rohkem liha kui koeratoit, lisaks on see teistsuguse maitsega.

Selleks, et koer ei saaks väljaheiteid süüa, tuleks hoida keskkond jäätmevaba. Korja väljaheited alati koheselt üles! Kindlasti toida looma parima toiduga ja sobivas koguses. Jalutades lase oma koeral nuuskida ainult sealt, kus sa näed, et ei ole teiste koristamata prügi ega fekaale. Ja kui sul on kass, siis aseta liivakast sinna, kuhu koer ei pääse ning korista seda regulaarselt. Veendu, et koeral ei oleks mõnest toitainest puudus.

LOE VEEL: 10 viga, mida koera treenides mitte teha