Tervislikud ampsud: köögiviljad, mis hoiavad sinu koera terve ja tugevana

 (1)
Tervislikud ampsud: köögiviljad, mis hoiavad sinu koera terve ja tugevana
Foto: Pixabay.com

Kui sinu koer midagi näksida tahab, ei pea talle alati andma lihapala või midagi enda toidulaualt, mis võib lemmiku koguni paksuks teha. Koerad armastavad ka köögivilju ja miks mitte anda neile vahelduseks mõni kerge, tervislik ja kalorivaba amps.

Õunad

Kes ei teaks lauset, et üks õun päevas hoiab tervise korras. Sama kehtib ka koerte kohta. Õunad maitsevad hästi ja sisaldavad kasulikke antiüksüdante ja aitavad immuunsüsteemi turgutada.

Spinat

Spinat pole mitte ainult rauarikas, vaid sisaldab ka kaltsiumit, mis on hea luudele. Spinat sisaldab ka vähivastase toimega karotenoide ja flavonoide.

Kõrvits

Olgu küpsetatud kujul, värskena või konserveerituna - kõrvits aitab seedimisprobleemide korral ja leevendab kõhukinnisuse või -lahtisusega kaasnevaid vaevusi.

Rohelised herned

Mõnusalt krõmpsuvad herned sisaldavad kiudaineid ja rohkelt vitamiine. Madala kalorsusega herned sobivad vahepalane koertele, kes on muidu hea söögiisuga, kuid kalduvad ülekaalulisusele.

Arbuus

Arbuus on maitsev ning mahlane ning näiteks kuumal suvepäeval pakub kosutavad jahutust.

Dessertmelon

Dessertmelon on kergesti seeditav ja vitamiinirikas. Lisaks sisaldab melon looduslikku beetakaroteeni, mis mõjub hästi nahale ja nägemisele.

Seotud lood:

Porgand

Porgandid on looduslikud hammaste puhastajad. Kui sul on koer, kellele meeldib kingi närida, siis viska talle parem porgand, mis on maitsev ning ei tee ka paksuks.