TOP 10 | Need on maailma ühed kõige haruldasemad ja omapärasemad koeratõud

 (1)
TOP 10 | Need on maailma ühed kõige haruldasemad ja omapärasemad koeratõud
Pixabay

Vaata üle need haruldased koeratõud, kellest paljusid sa ilmselt näinud ei ole. Nunnudest alates ja veidratega lõpetades, tutvustame järgnevalt care.com veebilehe nimekirja maailma haruldastest koeratõugudest.

Kas oled kuulnud selliseid nimesid nagu kooikerhondje, lagotto romagnolo või azawakh? Mõned neist haruldastest koeratõugudest on ühed ebatavalisemad, keda iial näed, teised on jällegi üliarmsad ja mõned neist haruldastest tõugudest on hoopiski tõsised töökoerad.

Lagotto Romagnolo


Itaalia tõug lagotto romagnolo ühendab endas armsa näo ja ebatavalise andekuse. Ameerika Lagotto Romagnolo klubi andmetel on need väikesed nublud aretatud välja nuuskima trühvleid - kallihinnalisi maa-aluseid mugulaid. Koeral on lokkis, tihe karv, mis hülgab vett ja hoiab ta naha kuiva, ja nad kaaluvad alla 16 kg. Nad vajavad treeningut ja vaimset väljakutset, kuid nad on kergesti koolitatavad ja terved. Hinnad varieeruvad, kuid koolitatud trühvlikütt võib maksta kuni 7500 dollarit.

Seotud lood:

Tšehhoslovakkia huntkoer

Tšehhoslovakkia vlakk või Tšehhoslovakkia huntkoer pärineb 1955. aastast, Karpaatide hundi ja saksa lambakoera eksperimentaalsest ristamisest. USA-s elab 2014. aasta seisuga ainult 208 puhtaverelist vlakki. Nad kaaluvad kuni 27 kg ja on tegevad teenistuskoertena, eriti otsingutel, päästmisel ja jälitamisel. Neil on iseseisev iseloom ja neid ei soovitata inimestele, kel pole eelnevat koerapidamise kogemust. Tšehhoslovakkia vlaki poegade müügihind jääb vahemikku 1500-2000 dollarit.

Azawakh

Saharast pärit Aafrika hurta, keda esmakordselt kasutasid Saheli piirkonna hõimud, tutvustati laiemale avalikkusele alles 1970ndatel aastatel. Ameerika azawakhide selts selgitab, et need pikkade jalgadega kõhnad koerad kaaluvad 14-25 kg. Nende karvkate võib olla mitmes erinevas värvitoonis. Hea tervisega koeratõuna on azawakhid väga aktiivsed ja vajavad tegevust väljaspool kodu - nad armastavad joosta! Kuigi endassesulgunud ja külmad, jäävad nad oma peremeestele lojaalseks. Nagu ka teised haruldaste tõugude puhul, võib nende koerte hind olla üsna kõrge.

Kooikerhondje

Kooikerhondje on vana Hollandi tõugu koer, keda kasutati algselt pardijahil. Koertel on punakas-oranž ja valge karvkate, milles leidub ka veidi musta värvi ja nad kaaluvad kõigest 11 kg. USA Kooikerhondje klubi andmetel võivad neil väikese aretusbaasi tõttu tekkida terviseprobleemid, nagu näiteks epilepsia. Nad jäävad haruldaseks tõuks, kes pärast Teist maailmasõda peaaegu välja surid ja see peegeldab ka kooikerhondje hinnas.

Griffon Nivernais

Griffon nivernais on vana prantsuse tõug, mille äratasid uuesti ellu pühendatud loomakasvatajad, kui see tõug pärast Prantsuse revolutsiooni peaaegu välja suri. Algselt aretati nad suurte mesloomade (huntide ja metssigade) küttimiseks ja nad vajavad suurt treeningkoormust. Neil on karune välimus ja sõbralik olemus, kuid nende domineeriva iseloomu tõttu ei ole nad esmakordsele koeraomanikule just parim valik. Nagu enamik teisi haruldasi koeratõugusid, maksab ka Griffon nivernais tuhandeid dollareid.

Norra Lundehund

Lundehund on pärit Norrast, kus ta esmaseks tööks oli lunnide jahtimine. Pärast II maailmasõda surid need energilised ja valvsad koerad peaaegu välja. Ameerika Norra Lundehundi ühingu sõnul kaalub selle väikese tõu esindaja ainult 6-7 kg ja suudab ronida peaaegu kõikjale. Nende karvkate vajab sagedast hooldust ja nad ajavad karva. Lundehundi hinnad algavad 500 dollarist ja küünivad kuni mitme tuhandeni.

Xoloitzcuintli

Mehhiko karvutu koer, tuntud ka nimega Xoloitzcuintli või Xolo, on pärit tuhandete aastate tagant. Ameerika Xoloitzcuintli klubi selgitab, et 1950ndatel oli tõug väljasuremisele väga lähedal. Koer on tugeva kehaehitusega ja nad võivad olla nii üliväikesed kui ka keskmist kasvu. Peaaegu täielikult karvutu Xolo on ainulaadse välimusega, aktiivne ja intelligentne ning sobib kõige paremini kogenud koertaomanikele. Selle tõu hinnad erinevad suuresti, alates 200 dollarist lõpetades üle 2000 dollariga.

Tai ridgeback

Tai ridgebackid on keskmise suurusega koerad, kes kaaluvad 15-34 kg. Ameerika kennelklubi andmetel võib nende lühike karvkate olla nelja värvivariatsiooniga. Tõug on hinnanguliselt üle 4000 aasta vana. Arukad ja puhtad koerad on headeks kaaslasteks, kuid nad vajavad igapäevast treeningut. Hinnad ulatuvad mitmest sajast kuni mitme tuhande dollarini.

Estrela mäekoer

Ameerika Estrela mäekoera seltsi andmetel on need karjakoerad pärit Portugalist. Tõug jäi sinna kuni 1972. aastani, kui Ameerika Ühendriikidesse saadeti esimesed paarid. Need koerad vajavad kogemusi, sest nad on suured (isased võivad kaaluda üle 45 kg) ning olla kangekaelsed ja kaitsvad. Kutsika maksumus on 800 dollarit ja rohkem.

Otterhound

Vastavalt Ameerika Otterhoundi klubi andmetele on tänapäeva maailmas vähem kui 800 selle vana briti tõu esindajat. Suured koerad võivad kaaluda kuni 45 kg ning neil on energiline ja sõbralik iseloom, mistõttu neid nimetatakse tihti ka klounideks. Neil on erinevat värvi topeltkarvkate ja suured ujulestadega jalad. Otterhoundil võivad tekkid teatud terviseprobleeme nagu puusa düsplaasia, peamiselt nende suuruse tõttu. Nad maksavad vähemalt 1500 dollarit.

Vaata allolevast videost, millise kauni viisijupi need lemmikud üles võtavad!