TOP 5: Millised käitumismustrid näitavad, et sinu armsas koeras on säilinud ka ürgne ja metsik pool?


TOP 5: Millised käitumismustrid näitavad, et sinu armsas koeras on säilinud ka ürgne ja metsik pool?
Pixabay

Olenemata sellest, et sageli tundub, nagu meie armsad ja süütud lemmikloomad on oma ürgsetest esivanematest, kes metsas ellujäämise nimel jahti peavad, väga kaugel ning nende vahel ei ole enam mingisugust seost, siis tegelikult on nende vahel rohkem sarnasusi, kui esmapilgul näha võib. Väike või suur, igas koeras on säilinud killiku ürgset metslooma, mida meil loomaomanikena pahatihti unustama kipume.

Toidu maha matmine

Kui sa leiad oma majapidamisest või aiast sageli koera poolt maha maetud mänguasju, toidujäätmeid või konte, siis oled sa tunnistajaks ühele käitumismustrile, mis kodustatud koera juures veel säilinud on. Asjade maha matmine on viis, kuidas hundid looduses toitu enesele tagavaraks säilitasid siis, kui neil selle järgi parasjagu isu ei olnud, selgitab veterinaar dr. Stephanie Borns-Weil.

Olenemata sellest, et selline käitumine ei ole tänapäeval igale koerale iseloomulik, on see paljude puhul siiski säilinud. Kuigi meie ühiskonnas ja pererahva kõrval elades ei ole koeral üldjuhul oma järgmise toidukorra eest vaja muret tunda ja eluks vajalik on pererahva poolt alati kaetud, siis tagavaraks peidavad nad neid vahel ikka. See on koerale loomulik ja instiktiivne käitumisviis. ikke mänguasju tagavaraks kellegi eest ära peita.

Kui koerte esivanemad kaevasid peidetud toidujäätmed alati üles, kui neil selleks vajadus tekkis, siis kodustatud koerad seda alati ei tee. Neil puudub selleks otsene vajadus ja peidetud asi läheb sageli meelest.