TOP 5: Viis tavalist viga, mida loomaomanikud tegema kipuvad

 (1)
TOP 5: Viis tavalist viga, mida loomaomanikud tegema kipuvad
Shutterstock

Lemmikloomad esitavad oma elu jooksul meile terve rea erinevaid väljakutseid. Kuitahes hästi sa oma esimese koera võtmiseks valmistunud ei oleks, siis pahatihti juhtume me siiski tegema vigu, mis ei ole meie armsa lemmiku huvides. Viis levinuimat viga on järgmised:

Ta pole mitte paks, vaid suure kondiga.

Tegelikult on sinu lemmikloom suure tõenäosusega ikkagi ülekaaluline või lausa rasvunud. Tänapäeval on enamik koeri ja kasse pisut ülekaalulised, kuid meie arvame naiivselt, et see on normaalne. Loomaarst saab lemmiklooma kehakaalu objektiivselt hinnata, kasutades selleks teatud hindamiskriteeriume. Selle tulemusel saad teada, kui palju su lemmik tegelikult kaaluma peaks. Veterinaar jagab ka nõuandeid menüü ning meetodite kohta, millega ja kuidas tervislik kehakaal saavutada.

Lähen kliinikusse vaid siis, kui mu lemmik on haige.

Loomad on suurepärased meistrid igasuguste asjade varjamises. Nad ei taha meile näidata, et end halvasti tunnevad. Selle aja peale, kui omanik haiguse sümptome märkab, on koer või kass haige olnud juba mõnda aega. Iga-aastased ennetavad visiidid loomakliinikusse annavad sulle võimaluse märgata selliseid tõbesid nagu liigesepõletik ja neeruhaigused tunduvalt varem ning võimaldavad säästa oma looma valust ja stressist ning rahagi kokku hoida.

Seotud lood:

Lemmikloomakaupluse müüja soovitas mul toitu vahetada.

Lemmikloomale sobiva toitu valimine pole alati kerge ülesanne ja lemmikloomakaupluse müüja, kes oma poes müügil olevaid toite hästi tunneb ning kindlasti sulle parimaid variante soovitab, siis puudub tal kahjuks oluline ülevaade sinu koera või kassi varasemast terviseloost, mida veterinaar teab.

Kui loomaarst on soovitanud sulle mõnda spetsiifilist dieeti, on selleks kindlasti väga konkreetne ja mõjuv põhjus. Sinu ülesanne on antud dieeti järgida, sest dieedil on looma hea tervise säilitamise osas oluline roll. Otsuse langetamiseks on kindlasti oluline võtta arvesse ka veterinaari arvamus.

Ära karda, küpsist võib ikka anda!

Kui lemmikloom käitub kartlikult ja ebakindlalt, siis tunnevad paljud, et peaksid teda tähelepanuga rahustama. Siiski on oluline arvesse võtta seda, et ebakindla looma kiitmine, kallistamine ning talle maiuste jagamine võib seda seisundit temas hoopis õhutada ja võimendada. Kui su lemmik näitab mõnes olukorras välja ebakindluse märke, siis ära nunnuta teda ja ära tee temast ka väga välja. Ole ise enesekindel, mis annab võimaluse arglikul koeral sinu najale toetuda ning sinu enesekindlast käitumisest julgust saada.

Minu koer rihma ei vaja, ta on koolitatud.

Iga koeraomanik peaks oma kodukohas seisma koerte rihmas jalutamise ja väljaheidete koristamise eest. Paljud inimesed ja ka mõned koerad kardavad võõraid koeri ning olukord, mil mõni koer läheneb, võib nende jaoks väga stressirohkeks kujuneda. Seetõttu hoia oma koer avalikus kohas alati rihmas ja ära lähene teisele koerale ilma eelnevalt luba küsimata.

Allikas: petmd.com