VIDEO: Eesti chihuahuad näitavad vahvaid trikke


Chihuahua Sõprade Liit korraldab sülekoertele trikiõpet ja spetsiaalselt selleks otstarbeks valmistatud miniatuursel agilityrajal trenne. Samuti õpetame chihuahuadele kuidas lahendada koertele mõeldud nuputamismänge, mida on meil kokku üle 20 erineva. Selles videos näitavadki armsad chihuhuad oma oskusi.

Videos esinevad chihuahuad on trikke õppinud ja agility-rajal harjutanud kolm aastat. Videos nähtu ei ole kõik, mida need nutikad chihuahuad on selgeks õppinud, erinevaid trikke on kokku üle kolmekümmne ja agility-rajal on takistusi veelgi.

Meie liidu trennis käib kokku 34 chihuahuat, kuid kuna huvi hakkasid tundma ka teiste väikesekasvuliste tõgude omanikud, teevad meiega koos trenni kaks taksi, moskva toy terjer (pikakarvaline vene toy terjer), kaks yorkshire terjerit (yorkie), kaks pomeraniani, west highland white terjer (westie) ja isegi kaks springerspanjelit. Väikest kasvu sülekoeri, eriti chihuahuat, peetakse rumalateks ja see kurvastab, sest see ei ole tõsi. Chihuahuad on intelligentsed ja väga kiired õppijad, niisamuti ka yorkied ja pomeranianid. Olen tähele pannud, et probleemselt käituvad koerad õpivad tihti trikke väga kiiresti.

Chihuahua sõprade liit käib esinemas heategevusüritustel - oleme aidanud haigetele, koduta koertele koguda raviraha, esinenud SOS Lasteküla lastele ja koerte match show’del koerte varjupaikade tegevust toetanud. Meie liidu koerad on ka hinnatud modellid koerterõivaste tootjatele, kuna nad on koolitatud ja oskavad ka laval trikke tehes rõivakollektsioone esitleda. Nii toimub meil igal sügisel Solarise keskuses suur heategevuslik koerterõivaste show "Koertemood". Meie koerad on esinenud Eesti filmides ja reklaamides, nad on armsad ja targad sülekoerad.