VIDEO JA FOTOD | Ultrajooksjatele sappa haakinud spordisangarist koer läbis 101-kilomeetrise distantsi

 (9)
VIDEO JA FOTOD | Ultrajooksjatele sappa haakinud spordisangarist koer läbis 101-kilomeetrise distantsi
Lätist startinud koer lõpetas meeste arvestuses viienda kohaga

Nädalavahetusel toimunud ultrajooksul Taliharja Vanakuri osales ootamatult külalissportlane Lätist - koer, kelle nimi siiani teada ei ole.

Rada viis osalejad Lätimaalt Kornetist läbi Paganamaa, filmi-Vargamäe, Eesti lõunatipu, Koiva-Mustjõe pärandkultuuri maastike Karula Rahvuspargi külastuskeskusse Ähijärvel. Võistlejatega liitus stardipaigas kohalik koer, kes läbis omal jalal kogu karmi distantsi ja lõpetas meessoost osalejate arvestuses kõrgel viiendal kohal.

Rajaolud olid rasked ja mudased - näiteks Filmi-Vargamäel tuli ületada ülesküntud põld ja lõunatipu poole rühkida soisel metsasihil. Kesklaagrisse jõudsid kõige kiiremini ratturid ja jätkasid peagi teed. Koos jooksjatega saabus Mõnistesse ka Kornetist alustanud koer. Pikk distants andis juba veidi tunda ja kutsu veetis punktis puhates ja süües pea tunni. Siis sai aga seiklusjanu Läti krantsist jagu ja ta liitus seekord rajal rahulikumalt kulgevate jalgratturitega, kelleks olid Tauno Antsmäe ja kogenud seikleja, presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo. Koer tegi ka raja teise poole väikeste puhkepausidega täiesti vabal tahtel kaasa ja jõudis Ähijärve ääres asunud finišisse kell 22.41 õhtul. Kokku kulus koeral 101km läbimiseks 10 tundi ja 41 minutit!

Raske rada koera ei heidutanud
Seotud lood:

Ka naiste 101 km jalgsiretke võitja Marjaliisa Umb (aeg 11 tundi 40 minutit) oli koera saavutuse üle imestunud ja avaldas sügavat lugupidamist. Loomulikult sai koer peakorraldajalt Silver Eensaarelt kaela ka medali ja ülejäänud õhtust ja ööst suurema aja veetis ta pehmel nahkdiivanil pikutades.

Pärast õnnestunud jooksu oli sportlane välja teeninud sardellid ja hea une.

Hommikul seisid korraldajad silmitsi küsimusega - mida teha kangelasliku kutsaga? Päris niisama teda Karulasse omapäi jätta tundus südametu - liiatigi keeldus koer saavutatud kuninglikust positsioonist - rohketest hellitustest ja pehmest nahkdiivanist - loobumast. Lõpuks õnnestus koer vorsti abil siiski mikrobussi meelitada ja peakorraldaja sõidutas ta Krabi küla ja Korneti vahele jäävale Eesti-Läti piirile. Seal võttis bussist väljunud koer kohe koduse lõhna üles ja sörkis rõõmsalt saba liputades Korneti poole. Hiljem googeldades ja teiste kogemusi kuuldes ilmnes, et koera rännuhimu on teda ka varem sekeldustesse viinud - temast on avaldatud sügisel isegi artikkel Lõunalehes, kus ta Krabi küla elanike abil tagasi koju saadeti. Krabi asub aga Kornetist vaid 8 km kaugusel - seekord oli vapper peni ette võtnud eelmistega võrreldes väga võimsa rännaku.