VIDEO: Loomakaitsjad tõttasid surmasuus olevale koerale appi ja sellest sündis imeline pääsemislugu

 (7)

Indias päästsid loomakaitsjad hüljatud ja haige koera, kelle nahk ja karvastik oli kärntõve tõttu muutunud kivikõvaks koorikuks.

Abitu tänavakoer, kellele loomakaitsjad panid nimeks Alice, leiti Indias asuva Udapuiri linna piirkonnas vana mahajäetud tuk-tuki tagaistmelt. Kärntõbi oli tekitanud koerale tugeva nahasügeluse ja loom oli kaotanud suurema osa oma karvkattest. Lisaks oli haiguse tulemusena looma nahk kattununud eemaletõukava välimusega kivikõva koorikuga.

Õnneks tõttasid nälginud ja surmale määratud koerale appi loomakaitsjad organisatsioonist Animal Aid Unlimited, mis tegeleb Indias kodutute loomade päästmisega. Organisatsioonil on oma haigla ning varjupaik.

Videos on näha, kuidas loomakaitsjad üritavad esialgu küpsise abil koera usaldust võita. Viimaks õnnestus päästjal koer teki sisse mässida ning haiglasse transportida, kus loom sai esmaabi, süüa ning kärntõbe leevendavat ravi.

Kodutute loomade ravikeskuses sai koer tõenäoliselt esimest korda ka vannis käia. Neljandaks ravipäevaks oli koera nahk juba üsna pehme ja mõned karvadki hakkasid tagasi kasvama.

Videost on näha, et kuue nädala pärast on koer juba täiesti terve ning suudab juba elust rõõmu tunda.

Allikas: Daily Mail