Alla neelatud mask tappis pingviini


Alla neelatud mask tappis pingviini
Surnud pingviin ja tema sisemusest leitud maskAntena 3

Brasiilias aset leidnud pingviini surm on pannud loodusteadlased muretsema võimaliku kahju pärast, mida kaitsevahendite hooletust käitlemisest tingitud reostus elusolenditele põhjustab.

Brasiilias Sao Paolo lähistel asuvast Juquehy rannast leiti surnud pingviin, kelle seedetrakti oli kinni jäänud koroonaviiruse vastu kantav N95 tüüpi kaitsemask. Okeanograaf Hugo Gallo Neto rõhutas, et kasutatud maskide viskamine loodusesse seab ohtu mereloomade elu ja tervise. "Juba mõnda aega leiame kasutatud maske mereloomade sisemusest. See pingviin on näide, kuidas loom võib surra inimtegevuse mõtlematust reostamisest," lausus ta. Gallo Neto sõnul on nad lühikese aja jooksul leidnud loomade kõhtudest 135 maski.

Pingviinid saabuvad Argentiinast Patagooniast Brasiilia randadesse igal aastal toitu otsima ning vahel juhtub, et mõned neist eralduvad oma tavapärasest karjast. Reeglina on nende tervis tavapärasest viletsam. Vabaühendus Instituto Argonauta toimetab nad sellisel juhul rehabilitatsioonikeskusesse, kust nad pärast kosumist loodusesse tagasi lastakse.