Ettearvamatu loodus: ootamatud loomad, kes on inimesi rünnanud

 (5)
Ettearvamatu loodus: ootamatud loomad, kes on inimesi rünnanud
Unsplash.cm

Me jagame seda maailma hulga elukatega, kellest suurem osa võiksid meie päeva totaalselt ära rikkuda, kui nad seda sooviksid. Ei tule üllatusena, et lõvi, tiigri või langeva puuga silmitsi olles on päev garanteeritult rikutud. Kuid tegelikult on ka loomad, kelle poolt ei taipaks me kunagi ohtu karta püüdnud erinevatel põhjustel inimestele tuule alla teha.

Metsistunud kodukits terroriseeris tervet linna

Kui sokk ja inimene jääksid silmitsi, võiks eelise anda sokule. Nad on sitked ja tugevad ning nende madal raskuskese hoiab neid kindlalt jalgel. Kuid kui tegemist on hulga inimestega ja ainult ühe sokuga, võiks eelis liikuda inimestele, aga vaadates videot, ei pruugi see siiski nii olla.

2013 sai Londrina külas, Brasiilias, ühel sokul inimestest villand ja otsustas näidata, milleks tal sarved on. Või vähemasti olema peaksid. Kõige pealt jooksis ta maha kaks inimest, kes püüdsid rolleriga tema teelt kiirelt kaduda. Siis võttis ta ette naise, kelle ilma raskusteta pikali virutas. Kuid ärge muretsege, appi tuli meesterahvas, kes aga sai samuti sokult nuhelda, kui see oma kivipalluri peaga mehele munadesse virutas. Ja nii mitu korda, mis oli enam kui piisav, et mees vihjest aru saaks. Pole selge, kas see videost kostuv kolisev heli tuleb mehe raudsetest munadest, või kellast, mis soku kaelas on.

Seotud lood:

Sokk ajas veel mitut inimest taga, kes tema eest tuhatnelja põgenesid, kes autosse, kes posti otsa. Kahjuks ei ole teada, kuidas see soku saaga lõppes. Arvatavasti ühele poolele mitte kõige rõõmsamalt.

Alpaka, kes ei sallinud inimesi

Alpakad ei ole enamjaolt ohtlikud. Nad on suured armsad karvapallid, kelle peale on isegi raske vihastada, kui nad sulle näkku sülitavad. Kuid, kui sa ühele neist ei peaks meeldima, ole valmis valuvõteteks.

2015 kuulis loomasaadete saatejuht Brian Barczyk, et on üks laama ja alpaka järeltulija, kes ei arva inimestest suurt midagi. Kuid Brian usaldas enda instinkte, kuna loomadega on tal eriline side. Mitte aga Mistyga (alpaka nimi), sest enne kui mees jõudis hakata aedikut puhastama, oli loom ta esikäppadega haardesse võtnud. Briani hüüd, et ta püüab lihtsalt junne koristada, läks aga kurtidele kõrvadele. Või ei osanud see konkreetne loom inglise keelt.

Hani ründas politseinikku (ja võitis)

Hoolimata, et Kanada hani on nime saanud ühe maailma sõbralikuma riigi järgi, pole temas haisugi heasüdamlikkust. Vastupidi, see liik on tuntud enda tülinorimise poolest ja seda isegi siis, kui selleks mingit põhjust pole. Kui ta oleks inimene, siis ta oleks just see, kes käib baarist baari, et teistele jorssidele õlaga vastu põrgata, sest see on piisav, et jama alustada. 2017. aasta algul ründas ta ka ühte politseinikku ning tõestus sellest jäi turvakaamera lindile.

Politseinik, kes on palunud meedialt anonüümsust, oli jännis tööle jõudmisega, sest hanel olid teised plaanid. Ootamatult lendas ta pahaaimamatule politseinikule ligi ja virutas mõend korrad nokaga, mis mehel jalad sõlme ajas. Uuesti püsti saanuna tormas ta ummisjalu tööle. Jumal tänatud, et need haned, kes iga kevad suuri parvesid moodustavad ja üle Eesti lendavad, sellised tõprad pole.

Lepatriinu, kes oleks napilt tapnud täisjõus mehe

Kui me mõtleme lepatriinule, siis esimene mõte võib olla see, et tegu ühe armsama putukaga, keda loodusest leida. Mäletate ehk lapsepõlvest, kuidas te selle endale kätte võtsite ja lasite mööda pihku ronida, et see jõuaks näpu otsani ning sealt minema lendaks. Kuid võta näpust – asi ei pruugi üldse nii roosiline olla. Seda juhtub küll väga harva, kuid on juhtumeid, kus nad on inimesi hammustanud. Ühel juhul oleks see hammustus hauda viinud ka täis elujõus mehe.

2016 aastal oli kulturist Suurbritannias minemas võistlustele, kui väike lepatriinu, mis oli ta nahale maandunud, teda jalast hammustas. See tegi küll hetkeks valu, kuid mees pühkis putuka maha ja läks võistlustele muskleid punnitama. Paar tundi hiljem oli mees siruli. Selgus, et see imepisike hammustus oli mehele tekitaud sepsise, mis tähendab, et keha läheb esktreemsesse seisu, et bakteriaalsest põletikust vabaneda. Sepsis on väga ohtlik ja võib tappa ning see kulturist oligi seda teed minemas. Jalg läks tohutult paiste, kuid tänu kiirele meditsiinilisele sekkumisele jäi ta ellu ja jalg jäi ka alles. Järgmine kord, kui see armas lepatriinu hambad sinusse lööb, olge ettevaatlikud.