Fantastiline vaatepilt | Need tsirkusest päästetud loomad kogevad elus esimest korda vabadust

 (3)
Fantastiline vaatepilt | Need tsirkusest päästetud loomad kogevad elus esimest korda vabadust
Kuvatõmmis

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus on kokku kogunud kolm videot suurtest kassidest, kes on päästetud tsirkustest ja jõudnud nüüdseks varjupaikadesse üle maailma. Kujuta ette, mida need kaslased tunda võivad tehes elu esimesi samme värskel murul, hingates puhast õhku ja ronides mööda puuoksi! Need allolevad videod on tõelised pisarakiskujad!

1) Puuma Mufasa ei pea enam kunagi inimeste meelt lahutama. Tänaseks Loomuse koostööpartneri Animal Defenders Internationali poolt päästetud ja varjupaika viidud loomake veetis 20 aastat ahelates, olles viimane metsloom Peruu tsirkuses. Mufasa osteti tsirkusesse eksootiliste loomadega kauplejatelt juba kutsikana.

Peruu keelustas loomatsirkused 2012. aastal.

2) Vaata, kuidas endine tsirkuselõvi Will tunneb esimest korda muru oma käppade all.

Enne varjupaika jõudmist oli Will sunnitud esinema Brasiilia rändtsirkuses. 13 pikka aastat veetis lõvi metallist puuris, naerutades publikut. Brasiilias ei kehti üleriigiline metsloomade tsirkuses kasutamise keeld, küll aga on loomatsirkused keelatud 11 osariigis ja ligi 20 linnas.

3) Rahvusvaheline loomakaitsjate organisatsioon Four Paws International päästis Bulgaaria viimase tsirkusetiigri Varvara tema "tööpostilt" ning viis ta elama Saksamaale suurte kaslaste varjupaika. Bulgaarias jõustus loomade tsirkuses kasutamise keeld 2015. aasta kevadel.

Seotud lood:

Tänavu juunis jõustub metsloomade tsirkuses kasutamise keeld ka Eestis.

Miks suured kaslased tsirkusesse ei kuulu, loe lähemalt Loomuse lehelt.