FOTOD | Ähmis põdravasikas jäi lambaaedikusse kinni


FOTOD <span style="color: #222222; font-family: Roboto, Helvetica, Arial, sans-serif;">|</span> Ähmis põdravasikas jäi lambaaedikusse kinni
PõdravasikasEesti Metsloomaühing

Eesti Metsloomaühing võttis oma hoole alla põdravasika, kes kogemata takerdus lambaaediku võrku.

Täna hommikul sai ühing teate põdravasika kohta. Inimene, kes tegeleb lambakasvatusega, kuulis eile õhtul suurt hädakisa. Arvates, et keegi on lambaid rünnanud, läks ta aedikute juurde olukorda kontrollima ja leidis eest põdravasika, kes oli ennast lambaaediku võrku kinni rahmeldanud. Vasikas päästeti vabaks ja jäeti samasse kohta kutsuma oma ema, keda aga ei tulnud. Õnnetu loomalaps viidi seejärel lauta sooja ja hommikul helistas inimene ühingusse ning palus põdravasika üle võtta.

Põdravasikas Eesti Metsloomaühing

Ühing soovib öelda kiidusõnu hoolivale inimesele, kes toimis väga õigesti ja andis loomalapsele võimaluse oma emaga taas ühineda. Kahjuks sellel korral läks nii, et ema teda üles ei leidnud.

Põdravasikas Eesti Metsloomaühing
Seotud lood:

Ühing paneb ka südamele, et kuna käes on aeg, kui võib leida ootamatult põdravasikaid ja kitsetallesid, on oluline meeles pidada, et kui emasloom poegimise protsessiga ühele poole saab, on ta väga kurnatud ja kuna poeg on sündides nõrk ja ei jaksa veel oma jalgadele tõusta, siis läheb ema endale toitu hankima, et oma võsukesele piima juurde toota. Seejärel tuleb ta tagasi oma vastsündinud poega toitma. Neile mõlemale on parim, kui nad taas teineteist üles leiavad ja inimese sekkumist selline olukord ei vaja. Seda muidugi juhul, kui loomalaps vigastatud ei ole.

Põdravasikas Eesti Metsloomaühing

Leides abivajava metslooma, tuleks helistada ühingu telefonil +372) 5632 2200

Tööpäevadel: 8:00 - 20:00
Nädalavahetustel: 9:00-20:00
Infotelefon on suletud riigipühadel.

Väljaspool infotelefoni tööaega võib saata sõnumi Facebook lehele (https://www.facebook.com/EestiMetsloomayhing/) või e-maille: info@metsloom.ee
Lisa kindlasti juhtumi võimalikult täpne asukoht ja enda kontakttelefon! Lisa ka alati võimalusel pilt ning video abivajajast!
Vabatahtlikud vastavad esimesel võimalusel, enamasti isegi hilisõhtusel ajal.

Põdravasikas Foto: Eesti Metsloomaühing