FOTOD ja VIDEO: Meenuta, kuidas Tallinna loomaaia armastatud jääkaru Nord on läbi aegade pakkunud palju rõõmu ja silmailu


Täna, 8. jaanuaril jättis Tallinna loomaaed hüvasti 17-aastase isakaru Nordiga, kes oli üks kolmest Tallinna Loomaia jääkarupere liikmest. Hoolimata suurtest veterinaarsetest jõupingutustest ei suudetud tema käpal olevat haava ravida ja loom tuli eutaneerida.

Jääkaru Nord sündis 24. novembril 2001. aastal Viini Schönbrunni loomaaias. Tallinnasse saabus ta 10. aprillil 2009. aastal Moskva loomaaia kingitusena. Mõnda aega elas jääkaru vahepeal ka Novosibirskis. Moskvas kutsuti Nordi Kefirtšikuks, sest tema lemmikjook oli keefir. Ta andis kaks järglast – 2013. aastal sündinud ja nüüdseks Viini Schönbrunni loomaaias elava Nora ning 2016. aastal sündinud Tallinna loomaaias elava Aroni.

Allolevas videos sulistab 17-aastane jääkaru Nord veel rõõmsalt Tallinna loomaaia uue polaariumi basseinis.

Nordile otsiti abi kõigilt maailma parimatelt jääkaruekspertidelt, kuid midagi ei aidanud. Kroonilist psühhosomaatilise tekkemehhanismiga haavandit, mille olid põhjustanud ilmselt halvad tingimused, milles Nord varasemalt elas, ei õnnestunud kahjuks ravida ja loom tuli eutaneerida. Tallinna loomaaed jääb Nordi meenutama kui vaprat ja rahuliku loomuga jääkaru.