FOTOD | Loomaturgudel piinatakse elusaid kalu eriti jõhkral moel

 (19)
FOTOD | Loomaturgudel piinatakse elusaid kalu eriti jõhkral moel
Kalade painutamine loomaturulFoto: Jo-Anne McArthur / We Animals

Traadiga painutamine põhjustab kaladele aeglase ja piinarikka surma.

Kagu-Aasias levinud kalade painutamise praktika korral pistetakse kalal põsest läbi traat või nöör, seotakse traadi teine ots saba külge ning tõmmatakse pingule. Ringikujuliseks käänatud asendis elab kala kuival maal tunde kauem lamava asendiga võrreldes – looma surm on aeglane ja piinarikas.

„Kalade painutamine on järjekordne kurb näide sellest, mis loomaturgudel igapäevaselt toimub, et loomi kasumi huvides võimalikult kaua elus hoida. On hädavajalik elusloomaturud sulgeda ning nende asemele humaansemaid ja ka inimtervisele ohutumaid kauplemisviise leida, ” sõnas loomakaitseorganisatsiooni Nähtamatud Loomad kommunikatsioonijuht Liis Hainla.

Kalade painutamine loomaturul Foto: Jo-Anne McArthur / We Animals
Seotud lood:

Ka jätkusuutlikku kalastamist edendav Eesti Kalastajate Selts taunib kalade painutamist. „Kalal ei tohi pärast tabamist teadlikult ning tarbetult lasta piinelda. Lisaks on värske uuringu kohaselt ka kiirelt ja valutult tapetud kalad kulinaarselt kõrgema väärtusega,” sõnas Eesti Kalastajate Seltsi juhatuse esimees Andres Duuberg.

Eesti loomakaitsjad alustasid koostöös Euroopa partnerorganisatsioonidega kampaaniat, et keelustada ebasanitaarsed elusloomadega kauplevad turud Aasias ja mujal maailmas. Lisaks viirusohule heidavad loomakaitsjad turgudele ette loomade julma kohtlemist nagu elusate kalade traadiga painutamine.

Kalade painutamine loomaturul Foto:Jo-Anne McArthur / We Animals

Allkirja petitsioonile loomaturgude keelustamiseks saad anda siin: https://loomaturud.nahtamatudloomad.ee/