Halb otsus: Safariparki külastanud uudishimulik perekond otsustas reegleid eirata ja autost väljuda

 (10)
Halb otsus: Safariparki külastanud uudishimulik perekond otsustas reegleid eirata ja autost väljuda
Kuvatõmmis

Ohutuse tagamiseks on safaripargis autost väljumine keelatud, sest vabalt ringi liikuvad loomad on eluohtlikud. Hoolimata armsast välimusest tuleb säilitada siiski kainet mõistust. Tegu on kiskjatega, kes sageli ette hoiatamata rünnata võivad. Vaatamata kehtestatud reeglitele juhtub aga selliseid õnnetusi liiga sageli.

Järjekordne šokeeriv vaatepilt on filmitud Hollandi safaripargis paar nädalat tagasi, kui uudishimulik perekond koos lastega loomi uudistama läks. Kulutulena levinud videost võib näha, et seekord pääses perekond õnneks eluga ning inimesed ega loomad viga ei saanud.

Eksperdi sõnul on gepardid oma loomult sõbralikumad kui paljud teised kaslased, mistõttu läks sel perekonnal õnneks. Oleks nad kohtunud leopardi, lõvi või tiigriga, oleksid tagajärjed olnud tõenäoliselt palju tõsisemad. Need kaslased tulid kõigepealt lihtsalt uudistama, kes nende territooriumile tunginud oli. See aga ei tähenda, et autost väljunud perekond oli väljaspool ohtu. Neil läks seekord lihtsalt õnneks.

Reeglid on kehtestatud põhjusega. Ohtuse tagamiseks ei tohi safaripargis sõites autoaknaid ega -uksi avada, sest tegemist ei ole mitte lemmikloomade vaid kiskjatega, kes ei mõtle kaks korda enne, kui nad sissetungijat ootamatult ründavad.

Allikas: iflscience.com