Kaua te Tibut treeninud olete ja mida ta oskab?
Treenimine on meil igapäevane töö. Ma ei võta selleks teadlikult aega, vaid teen seda lühikeste sessioonidena pidevalt. Näiteks trakse paneme lemmikmaiusega päevast päeva selga. Kui sööme maasikaid ja Tibu tahab ka, siis peab ta preemia välja teenimiseks mõne lihtsa triki tegema, näiteks tantsima ehk nö käppa andma või ringi ümber oma telje tegema.
Tibu valdab paljusid erinevaid trikke. Ta oskab tantsida ehk vaheldumisi ühte ja teist jalga tõsta, oskab teha ringi ümber oma telje, tõsta pall korvi, liumäest alla lasta, palli väravasse lükata, kuule mööda traati ühest otsast teise liigutada jne.
Kui Liina pudelit raputab, laseb Tibu kuuldavale veemulinale sarnaneva hääle ja numbreid loendades hõikab tema õiges kohas "kolm". Osaliselt oskab ta ka paljudele lapsevanematele tuttavat väikelaste mängu mängida - värvilised klotsid ja kujundid õigetesse aukudesse asetada.
Tibu ei ole ainus pere lemmikloom. Peale papagoi on Liinal ka Tartu loomade varjupaigast võetud koer Kiki. Loomad aktsepteerivad üksteist ja saavad omavahel läbi, kuid sellest hoolimata hoiab Liina neil silma peal. "Koeraga toas mängides on mõistlik siiski ettevaatlik olla, sest loomad võivad teinekord üsnagi ootamatult käituda. Kui koeral tekib suur soov mängida, peab lind olema rahulik ja tukkuma mõnes nurgas. Teine variant on ta selleks ajaks puuri meelitada," sõnab Liina.
Ühtegi looma ei saa võtta hetkeemotsiooni ajendil. Ka papagoi vajab täisväärtuslikuks eluks teatud tingimusi. Liina sõnul on väga olulised suur puur, kvaliteetne toit, erinevad mänguasjad ja lendamisvõimalusi pakkuv tuba. Kuna tegemist on väga sotsiaalse loomaga, on ka inimestega suhtlemine, tähelepanu ja treenimine olulisel kohal.