Hiiumaalt leiti siil, kel oli kiletükk naha sisse kasvanud, looma elu päästmiseks tuli teda opereerida


Hiiumaalt leiti siil, kel oli kiletükk naha sisse kasvanud, looma elu päästmiseks tuli teda opereerida
Hiiumaalt leitud iilipoegFoto: Mirjam Orav

Eile leiti Kassarist liikumisvõimetu siilipoeg, kel oli must kile tugevasti ümber keha põimunud ja kohati naha sisse kasvanud. Koduaiast leitud liikumisvõimetu siilipoeg toimetati arsti juurde.

Heatahtlik loomasõber leidis oma koduaiast abivajava ja liikumisvõimetu siilipoja, kel oli must kile ümber keha põimunud nii, et loom ei saanud end enam liigutada. Loomake hingeldas. Siili leidnud loomasõber pöördus abi saamiseks kiiresti veterinaari poole, kes kohati naha sisse kasvanud kile välja opereeris. Siil sai rohtu ja kaasa ka spetsiaalse toidu. Nüüd on siil leidjate hoole all taastumas.

"Hetkel toibub siil meie juures. Kui siil on kosunud, viime ta loodusesse tagasi," kirjutab siilipoja leidnud Mirjam oma Facebookis.

Loomaarsti sõnul kasutas siiliema musta kilet oma pesa vooderdamiseks ja nii see poja ümber ka sattus. Looduses vedelemas olev prügi on loomadele ohtlik. "Olge nii head ja ärge jätke prügi loodusesse. Ega tee äärde. Ja kui märkate kasvõi pisikest kiletükki, peatuge korraks ja võtke kaasa," paneb Mirjam inimestele südamele. See siil päästeti viimasel hetkel.