Indiaanlaste horoskoop: kes on sinu sünniloom ja mida ta sinu kohta räägib?

 (2)
Indiaanlaste horoskoop: kes on sinu sünniloom ja mida ta sinu kohta räägib?
Pixabay

Maailmas on neli tähtsat elementi, tänu millele saab Maal üldse elu ja elus olla. Iga inimene kannab tugevalt ühe kindla elemendi omadusi. Millist kannad sina? Tunne oma looma ja otsi ta päriseltki üles. See kohtumine võib kujuneda võimsamaks, kui sa arvatagi oskad.

Loomarahvas on Maal elanud ammu enne inimesi. Neil on väljakujunenud teadmised ja oskused, kuidas sellel planeedil ellu jääda, mida süüa, kuidas ehitada pesasid, kuidas hoida oma poegi, kuidas saada hakkama loodusjõududega.

Mõned loomad ja linnud on omavahel sõpradekski saanud, vaatamata karmile tõsiasjale, et Looja on nad üksteisest sõltuvaks teinud ning määranud järjekorra, kes kelle kinni püüab ja ära sööb. Ei ole olemas halbu loomi, kuigi inimene nimetab mõnesid röövloomadeks nende käitumise ja toiduvaliku pärast. Tuleb mõista, et kõikide loomade-lindude eesmärk on elus püsida ja oma järglasi toita ja kaitsta.

Et osa saada looma ja linnu vaimuväest, kanti nahku, kihvadest ja luudest ehteid, sulgi.

Igal indiaanihõimul on oma lugu, kellest nad on sündinud ja kes on nende esivanemad. Nii on teada karuhõim, kilpkonna- ja hirverahvas. Vastavalt paigale ja seal elavatele loomadele, kus üks või teine põlisrahvakild on elama asunud, on sündinud ka inimese loomislugu. Olla sündinud karuemast või piisoninaisest on suur au. Oma esivanemat austati laulude ja tantsudega, tema käest paluti juhendust ja abi. Et osa saada looma ja linnu vaimuväest, kanti nahku, kihvadest ja luudest ehteid, sulgi. Kõik see on püha, kõiges on hing ja kõik elav on üksteisega seotud. Looduses peab valitsema tasakaal nii, nagu Looja selle on loonud.

Reti koos oma rebase Reebusega (lad. keeles Mõistatus) Foto: erakogu
Seotud lood:

Kust me pärineme?

On siiski üks olend, kes looduse tasakaalu kõigutab ning seeläbi ka loomade ja lindude elu mõjutab. See on inimene. Inimene, kes pole veel õppinud piisavalt hästi mõistma, kes ta ise on ja mida ta siin planeedil teeb. Kui inimene mõistab, et ta on vaid üks väike osa suurest tervikust, kuid tema tegevus võib mõjuda nii hävitavalt kui ka loovalt, siis ta teab, mis on õige ja vajalik, et looduse tasakaal püsiks ja ka tema koos loomadega ellu jääks.

Põhja-Ameerika Indiaanlaste astroloogia aluseks on Päikese ja Maa tiirlemisest põhjustatud looduse suur ringkäik, millest põhjustatud aastaaegade vaheldumises näevad nad igikestvat elumüsteeriumi. Maa on meie kõikide Suur Ema, kes meid toidab ja varju annab. Maad tuleb austada ja suhtuda temasse lugupidavalt.

Indiaanlaste horoskoopi nimetatakse Maarattaks või ka ravimirattaks (Medicine Wheel), kuid ravim ei tähenda siin arstirohtu ega tabletti, vaid ravimiks võib olla miski loodusnähtus, kas ilus päikeseloojang, veevulin või näiteks maast leitud kivi. Samuti on ravimiks loomad ja linnud, üle tee jooksev hirv või põõsastes piiluv rebane. Iga looma nägemine on tähenduslik ning annab märku millegi olulise toimumisest antud hetkel. Kui inimese ja metslooma teed ristuvad, on see märk või sümbol, mida tasub lähemalt uurida.

Kui inimese ja metslooma teed ristuvad, on see märk või sümbol, mida tasub lähemalt uurida.

Maaratas koosneb kaheteistkümnest loomast, millest igaüks sümboliseerib ühte konkreetset perioodi looduse ringkäigus. Ravimiratas näitab meile, kus me selles elus parajasti oleme ja millised ülesanded meil on vaja lahendada.

Igale kuule aastas vastab kindel loom või lind. Seda märki nimetatakse tootemiks, seega on igal inimesel oma sünniloom ehk tootem, kelle ta saab sündimise hetkel kaasa. Igal loomal on oma iseloom, käitumismuster ja koht looduses. Loomatootem aitab inimesel mõista tema sünnipäraseid omadusi ja vajadusi.