Jahmatama panev VIDEO: julma küttimise tulemusena tapetakse igal aastal tuhandeid hülgebeebisid

 (3)
Jahmatama panev VIDEO: julma küttimise tulemusena tapetakse igal aastal tuhandeid hülgebeebisid
pixabay.com

Igal aastal tapetakse Kanadas tuhandeid noori hülgeid. 2015. aastal suri vähemalt 35 000 hüljest sellepärast, et nende karv on moetööstuses hinnatud. 97% tapetud hülgetest on nooremad kui kolm kuud. Nad on liiga noored, et nad jõuaks küttide käest põgeneda.

Hülgetele ei anta isegi võimalust üles kasvada, sest inimesed tahavad nende karva hinnalise aksessuaarina oma riideesemetel kanda. Igal aastal kütitakse julmade meetmete abil tuhandeid beebisid. Kütid tulistavad neid või peksavad nad nuiaga surnuks.

Olenemata sellest, et paljud riigid on hülgekarvaga kaunistatud toodete importimise keelustanud, siis jätkub jaht neile endiselt. Kanadas kulutatakse igal aastal selle jahi peale miljonite dollarite ulatuses maksumaksja raha.

Küttimise pooldajad väidavad, et Grööni hülgeid on looduses liiga palju ning toovad argumendiks hülge populatsiooni kontrolli all hoidmise. Siiski selgub, et Grööni hülge populatsioon on kliimamuutuste, kalastustegevuse ja jahi tagajärjel vähenemas ning inimesed paluvad, et selline julm tegevus lõppeks.

Allikas: The Dodo