Jahmatav VIDEO | ära nii küll tee: hoia loodust, sest hülgepoegade aeg on käes!


Jahmatav VIDEO | ära nii küll tee: hoia loodust, sest hülgepoegade aeg on käes!
Pixabay

Eesti metsloomaühing tuletab meelde, et hülgepoegade aeg on kätte jõudnud, mistõttu tuleb koeraga rannas jalutades ettevaatlik olla. Hoia silmad lahti ja koer vajadusel rihma otsas. Ära lase koeral rannaliival ringi paterdava hülgega kontakti astuda!

Võib-olla on sinu koer sõbralik ja proovib hülgepojaga küll mängida, kuid hüljes ei saa sellest mängust aru. Tema on hirmul ja püüab koera eest põgeneda. Austa loodust!

"Hüljestel on seoses jää puudumise ja kliima soojenemisega väga raske järeltulijaid üles kasvatada. Ärme teeme oma rumala ja vastutustundetu käitumisega neile seda veelgi raskemaks," hoiatab Eesti Metsloomaühing ja toonitab, et koer võib hüljest vigastada. Ka hüljes on võimeline koerale haiget tegema. "Hülge hammustuse ravimine on keeruline ja päris kulukas," kirjutab Eesti metsloomaühing oma Facebooki lehel. Hülge jaoks ei ole see mäng, vaid võitlus elu eest.

Eesti metsloomaühing juhib tähelepanu, et rannal hüljest märgates tuleks koer kontrolli alla võtta. Kui aga märkad sellist tegevust nagu ülaltoodud videos, siis tuleks koheselt:

Seotud lood:

- võimalusel ise sekkuda;
- teavitada omanikku ja nõuda kohest sekkumist;
- võimalusel välja selgitada, kas hüljes sai rünnaku käigus viga;
- kui hüljes sai viga, informeerida juhtunust keskkonnainspektsiooni valvetelefonil 1313 ja abi saamiseks pöörduda Eesti metsloomaühingusse infotelefonil 56322200.

Eesti metsloomaühing palub võimaluse korral juhtunut ja vastutustundetult käituvat omanikku ka filmida.

Hoiame loodust!