Loomaaias juhtub: tiiger Pootsman viskas omal ajal talitajatele meeldejääva vimka

 (3)
Tiiger
TiigerFoto: Ago Tammik

Hiljuti põgenesid Saksamaa loomaaiast tiigrid, lõvid ja jaaguar. Selle sündmuse peale küsisime Tallinna loomaaia personalilt, kas ka meie loomad on talitajaid minevikus mõne vimkaga üllatanud. Loomaaia kommunikatsioonispetsialist Kristiina Laaniste tõdeb, et aegade jooksul on ikka ja jälle krutskeid ette tulnud ja üks värvikas seik meenub talle aastast 2012.

21. detsembril 2012 aastal saabus Tallinna loomaaeda amuuri tiiger Pootsman. Tänavu uut kodu ootav tiiger tuli Tallinnasse Moskva loomaaia säilitusbaasist. Kuna ta ei olnud seal inimestega väga palju kokku puutunud, oli ta Tallinasse saabudes pisut pelglik ja torssis ning otsustas seetõttu esimese asjana kõik uue elupaiga nõrgad kohad järele proovida.

Tallinna Loomaaed Foto: Rauno Volmar
Seotud lood:

Näiteks venitas ta vastu võret hüpates välja õueaediku võreseina, meenutab Kristiina ja lisab, et kui ta seejärel paneelide vahetamise ajaks siseruumidesse kinni pandi, suutis krutskeid täis loom ka oma sisepuuri võre kinnituse lahti kiskuda ja käis öösel talitajatele mõeldud koridoris ringi nuuskimas. Hommikul aga, kui talitajad tööle tulid, istus Pootsman süütu näoga taas kuulekalt oma puuris.

LOE VEEL: Maagilise ja atraktiivse välimusega tiigrite taga peitub sünge tõde

Tallinna Loomaaed Foto: Rauno Volmar

Mai algul pidas Pootsman juba oma seitsmendat sünnipäeva. Tema peolt ei puudunud ka väärikas kingitus. Vaata vahvat sünnipäevapidu SIIT!