Otsid lapsele lemmikut? TOP 6 taskukohast ja väikest looma


Otsid lapsele lemmikut? TOP 6 taskukohast ja väikest looma
Pixabay

Kui kaalud uue lemmiklooma võtmist, võib hind olla üheks mõjuteguriks. Eksootiliste lemmikute hinnaskaala on võrdlemisi erinev. Mõne eest peab välja käima vaid viieka, teise isendi eest aga tuhandeid. Siin on välja toodud top 6 väikest lemmiklooma, nende seas ka mõni eksootiline ja omapärane isend.

Mis tingib eksootilise lemmiku hinna?

Aretuse keerulisus. Mõned eksootilised lemmikud on küllaltki haruldased ja neid lihtsalt pole eriti palju. Mida vähem seda looma maailmas on, seda kallim on hind.

Tõug, värvus ja kuju

Hoolitsemise kallidus. Vastsündinud loomade hoolitsemisega on palju tegemist. Inimene kasvatab üles paljud eksootilised koduloomad ja sellel on oma hind. Samas on see seda väärt, sest kasvatusest sõltub paljustki looma käitumine ja sotsiaalsus. Seevastu on aga eksootilisi loomi ja linde, kes peavad mõnda aega olema oma loomulikus keskkonnas. Näiteks tuukan peab olema mitu nädalat oma keskkonnas, sest teda on vaja päeva jooksul mitu korda toita.

Haruldus. Leidub ka käputäis eksootilisi koduloomi, kes on äärmiselt haruldased. Ja kui mõni inimene ka müübki sellist liiki looma või lindu, on hind haruldusest tulenevalt küllaltki krõbe.

Nõudlus. Olenemata sellest, kas lemmikloom on haruldane, keeruline aretada või tema eest on kallis hoolitseda, tingib ka nõudlus oma hinna. Kui nõudlus on suurem ja seda looma või lindu pole eriti saada, siis on ka hind oluliselt suurem.