Selle Floridas tegutsenud Birma püütoni kõhust leiti kolm hirve

 (1)
Selle Floridas tegutsenud Birma püütoni kõhust leiti kolm hirve
Kuvatõmmis

Aplad Birma püütonid on tuntud oma suure isu ja hiiglaslike ampsude poolest. Siiski tegi üks Floridas elanud isend silmad ette teistelegi liigikaaslastele. Teadlased leidsid selle püütoni seest vähemalt kolme hirve jäänused.

Teadlased leidsid pildil oleva emase püütoni Everglade rahvuspargist Florida lõunaosas juba 2013. aasta suvel. Nagu tema nimgi ütleb on selle liigi sünnipäraseks kodukohaks Aasia lõunaosa. Birma püütonit peetakse Floridas invasiivseks liigiks, mille tõttu püüdsid ja eutaneerisid teadlased kontrolli põhjustel selle 4,78 meetrise püütoni.

Selle isendi uurimiseks analüüsisid teadlased mikroskoobi all tema fekaaliproovi ja leidsid proovist hirve karvu, luuosakesi ja lausa 12 kapja. Hiljuti avaldatud uurimusest selgus, et madu oli alla neelanud vähemalt kolm hirve.

Limiteeritud andmetele tuginedes oletasid teadlased, et hirved kaalusid umbkaudu 45, 17 ja 13 kilogrammi. On raske kindlaks teha, millises ajavahemikus püüton need loomad alla neelas, kuid teadlased oletavad, et vähemalt kaks neist sõi püüton ära tema hukkamisele eelnenud 87 päeva jooksul.

Allikas: iflscience.com