ÜLLATAV: Kes on 9 kõige õelamat looma meie planeedil?

 (5)
ÜLLATAV: Kes on 9 kõige õelamat looma meie planeedil?
Pixabay

Teha vahet karvasel ja armsal või üdini õelust täis loomal ei ole kerge ülesanne. Tegelikult on paljud loomariigi ühed nunnumad esindajad täis õelust ja kurjust. Sa arvad, et metsikud dingod näevad välja kui armsad diivanikaunistused keda nunnutada? Muidugi, kuid ole sellega ettevaatlik, sest see võib jääda sinu viimaseks korraks!

9. Aasia karpkala

See kala on meeter pikk ja võib kaaluda lausa kuni 45 kilogrammi. Aasia karpkala toidulaual naljalt ei kohta. See liik on pärit Hiinast. Ta on jõuline ja jäärapäine sisserändaja, kes hävitab usinasti kohalikke ökosüsteeme, pistes nahka toiduahela tähtsaima lüli ehk planktoni.

Need kalad on alati näljased ja suudavad ühe päevaga sisse õgida umbkaudu poole oma kehakaalust. Nad paljunevad sageli, mis teeb liigi paljunemise kontrolli all hoidmise keerukaks. Selle kala kinni püüdmine on väga raske.

Pakslaup ehk hõbekarp on eriskummaline liik, kes võib endas kujutada isegi suuremat ohtu kui Aasia karp. Nad on tuntud kui kurikuulsad hüppajad. Müra või kolina peale hüppab see kala kõrgele veest välja ning võib sel viisil olla ohtlikuks kalastajatele. Ta suudab hüpata umbkaudu kuni 3,5 meetri kõrgusele ja võib sel viisil põhjustada kalastajatele sinikaid, pindmisi nahavigastusi, murtud luid ja põrutusi ning maanduda otse kalapaati.