Üllatav leid: juhuslikel matkajatel õnnestus abitus seisundis linnu elu päästa

 (2)

Derrick Zuk ja tema sõbrad olid parasjagu Lake Powelli reservuaaris matkamas, kui ühtäkki silmasid nad oma teel midagi ebatavalist. Noor lind oli kanjonivahelisse jõkke lõksu jäänud ja võitles vaevu pinnal püsides oma elu eest. Matkajad tormasid lindu aitama.

Videos olev ameerika kassikakk ei ole vees ujumiseks kohastunud. Tema sulestik ei ole veekindel ja märjaks saades on ta abitu ning vaenlaste eest kaitsetu. Samuti ei ole ta võimeline veest lendu tõusma. Kõigepealt peab linnu märg sulestik ära kuivatama, mistõttu on oht, et kui ta kiirelt kuiva kohta ei leia, võib vesi kakulisele lausa saatuslikuks saada.

National Audubon Society heaks töötav Geoff LeBaron sõnas, et tõenäoliselt oli tegu noore ameerika kassikakuga, kes tegi alles esimesi samme pesast väljaspool. "Ma kahtlustan, et ta võis lihtsalt oma pesast välja kukkuda," sõnas LeBaron.

“Videos olev lind on niivõrd väike, et ilmselt oli ta veel oma vanemate hoole all, loodetavasti leidsid vanemad poja taas üles ja selle linnu jaoks lõppes seekordne seiklus hästi,” sõnas LeBaron.

Allikas: boredpanda.com