VIDEO | Tibude saaga jätkub: milline on haudejaamas kasutusel olev humaanne viis linnupoegade hukkamiseks?

 (6)
Hoiatus: video sisu võib olla häiriv!
VIDEO | Tibude saaga jätkub: milline on haudejaamas kasutusel olev humaanne viis linnupoegade hukkamiseks?
Foto: Andres Putting

Väidetavalt hukatakse elujõuetud tibud sätestatud reeglite kohaselt haudejaamas kohapeal. Selleks on lubatud kasutada vaid spetsiaalselt hukkamiseks ette nähtud seadet, mis ei põhjusta elusolendile vaimseid ega füüsilisi piinasid ning loom hukub momentaanselt.

Ööl vastu esmaspäeva laekus Delfile lugeja poolt häiriva sisuga video elujõuetutest ja piinlevatest Talleggi haudejaamast välja visatud tibudest. Elu ja surma vahel vankuvad tibud olid koos surnud liigikaaslastega prügikastidesse üksteise otsa surma ootama jäetud.

Antud juhtum jõudis nii loomakaitse seltsi kui ka VTA-ni ja seda uuritakse endiselt.

Talleggi linnukasvatuse algtootmise direktor Eve Samuli sõnul peaksid haudejäätmetega koos hukatud tibud teooria kohaselt surema võimalikult humaansel viisil - nimelt kallatakse elujõutud tibud koos jäätmetega purustajasse, kus surm on silmapilkne. See, et prügikastides on elusad vääksuvad linnupojad, on talle aga uudiseks ning lubab korraldada tööalase uurimise, mille raames peaks selguma, mis ja miks valesti on läinud.

Allolevas videos on näha, milline näeb välja standardne masin, millega tibusid haudejaamades hukatakse. Kui humaanne see viis on, seda saad ostustada Sina ise.