VIDEO: üllatav sõprus: ninasarvik sõbrunes lambaga ja hüppab nagu rõõmus talleke

 (5)

Kõige paremad sõprussuhted võivad tekkida ootamatult ja välimus on selles täiesti teisejärguline. Ninasarvikulaps Gertje ja lammas Lammie vahel tekkinud sõprus on nii tugev, et väike ninararvik on isegi mõned lamba kombed üle võtnud, kirjutab Yahoo News.

Südantoojendavas videos on näha kuidas Gertje ja Lammie jalutavad ja isegi teevad koos mõned hüpped. Ehkki Gertje alles treenib, tulevad tal lambahüpped juba päris hästi välja.

Gertje on 3 kuu vanune valge ninasarvik, kes päästeti salaküttide ohvriks langenud ema kõrvalt. Päästetud ninasarvikulaps toimetati Lõuna-Aafrikas Pretorias asuvasse Hoedspruiti ohustatud liikide keskusesse, kus ta kasvab ja kosub ning leidis juba parima sõbragi  - lammas Lammie.

Keskuse juhataja Gretna Scheepers ütles, et niipea kui need kaks kokku said tunneb Gertje ennast palju kindlamalt ja vabamalt.  “Lammie ja Gertje on parimad sõbrad ja kaaslsed, kes on lahutamatud ja teevad kõike koos. Nad on üksteiselt ka kombeid õppinud. Näiteks mängib Lammie palliga samamoodi nagu Gertje seda teeks ja ja kui Gertje magab, ühineb temaga ka Lammie. Panime ka tähele, et kui Gertje ja Lammie mänguhoogu satuvad, hakkavad nad koos hüppama," selgitab keskuse juhataja.

Nagu videoski näha, tunnevad Gertje ja Lammie üksteisega koosolemisest ainult rõõmu.