VIDEO | USA loomaaias nägid ilmavalgust haruldased punase panda pojad


VIDEO | USA loomaaias nägid ilmavalgust haruldased punase panda pojad
Pilt on illustreeriv.Pixabay

Kolmekümneaastase pausi järel sündisid juuni keskpaigas Seattle'is asuvas Woodland Parki loomaaias kauaoodatud punase pandakaru pojad. Karupojad nägid ilmavalgust 19. juunil, nende ema on 2-aastane Hazel ja isa on 13-aastane Yukiko. See oli Hazeli esimene pesakond.

Emased karupojad kaalusid sündides kumbki ligikaudu vaid 150 grammi. Loomaaia veterinaaride sõnul olid pojad normaalkaalus. Pandade tervis on korras ja nad kosuvad, kuid esimene kuu on kriitilise tähtsusega. Veterinaarid hoiavad vastsündinutel valvsalt silma peal ja jätkavad regulaarsete terviseuuringutega.

Loomaaia loomade heaolu eest vastutava meeskonna otsustada on see, millal karupojad avalikkuse ette lastakse. Punased pandad on väga karismaatilised loomad ja meeldivad külastajatele väga. Suure tõenäosusega lastakse Hazelil ja tema kahel pojal külastajatega tutvust teha suve lõpupoole, seni püsib perekond rahus ja karupojad saavad jõudsalt kosuda.

Punane panda on ohustatud loomaliik, kelle elupaigaks on peamiselt Himaalaja ja Myanmari bambusemetsad. Looduses on teadaolevalt alles vähem kui 10 000 isendit ja nende arv väheneb metsaraie, põllumajandustegevuse, kohaliku elanikkonna kasvava surve tõttu pidevalt.

Allikas: blog.zoo.org