Lemmikloom magamistoas: Kas lemmikloom kaisus toob hea une või on see hoopis kahjulik?

 (86)
Lemmikloom magamistoas: Kas lemmikloom kaisus toob hea une või on see hoopis kahjulik?
Foto: MorgueFile

Tänapäeval, mil inimene ei pea enam koduloomi majatagustes aedikutes, vaid on loomad enda juurde tuppa võtnud, on loomadega ühiste eluruumide jagamine muutunud loomulikuks. Neljalagsed lemmikud on täieõiguslikud pereliikmed, kuid kas nende lubamine ka magamistuppa on hea mõte?

USAs läbiviidud uuring näitas, et 62% ameeriklastest loomaomanikke hoiavad oma koeri ja kasse öösel eluruumides ja nendest omakorda pooled lubavad oma loomadel endaga voodit jagada.

Kassid on ööloomad. Suurema osa päevast veedab kass magades, öö lähenedes muutub ta seevastu aktiivsemaks. Korteris elav kass ei pääse sageli õue oma energiat välja elama, mistõttu muutub öise eluviisiga loom pimeda saabudes ärksaks ja kipub öösiti mööda elamist ringi hiilima ja mängima. Kuid viimane asi, mida väsinud tööinimene, kes järgmisel hommikul vara ärkama peab, on öösel nelja käpaga kõhule maanduv kass. Samas, kohev ja nurruv lisapadi võib uinumisele hoopis kaasa aidata.

Ekspertide sõnul, kui välistada tõsised allergiad, siis looma magamistuppa lubamine tervisele otsest ohtu ei kujuta. Kuid katkendlik uni võib põhjustada päevast väsimustunnet ja selle kaudu mõjutada omakorda tööviljakust ja meeleolu.

Hea lugeja, kas sina lased oma lemmiklooma ööseks voodisse?