Mehed ja äädikakärbsed on sarnasemad, kui võiks arvata

 (2)
Mehed ja äädikakärbsed on sarnasemad, kui võiks arvata
Pixabay

Kui oled terve talve Zumbas rassinud ja esitled rannas uute bikiinide väel oma rannakeha, pead tüütuid mehi eemale peletama. Samamoodi ei saa rahu ka köögis, kus palava ilmaga on välja ilmunud tüütud äädikakärbsed. Tegelikult on neil kahel aga veel rohkem ühist kui esmapilgul paistab.

Inimesed ja äädikakärbsed on geneetiliselt sarnased

See annab teadlastele suurepärase võimaluse äädikakärbeste abil uurida inimhaigusi, näiteks diabeeti. Kuidas teadlased takistavad väledatel kärbestel minema lendamist? Muudavad nad süsihappegaasiga uimaseks. Ei tea, kas see mõjuks ka mehele, kes liiga tihti sõpradega välja kipub …

Ka äädikakärbsed armastavad õlut

Äädikakärbsed on pärmise õlle peale meistrid. Stanfordis tehtud eksperiment näitas, et peene maitsega äädikakärbsed eelistavad puuviljasemaid õllesid.

Ka äädikakärbsed uputavad muresid pudelisse

Sarnaselt inimestele, saavad ka äädikakärbeste ajud alkoholist mõnuimpulsi ja kärbsed, kes on korvi saanud, kipuvad samuti tinutama. California ülikoolis tehtud uuring tõestas, et üksikud isased äädikakärbsed joovad neli korda rohkem alkoholi kui kärbsed, kes elavad õndsat pereelu.

Väike putukas, suur aju

Ei tasu meestele liiga teha, on ju mehed ometi leiutanud telefoni ja tuulerõugete vastase vaktsiini. Ka äädikakärbse ajus on üle 100 000 neuroni, mis uuringute sõnul vahendavad keerulisi käitumismustreid, und, õpet ja mälu, toitumist, agressiooni ja isegi kurameerimist.

Allikas: mentalfloss.com