Tulemused on selgunud: need on eestlaste top 5 lemmikud koeratõud


Tulemused on selgunud: need on eestlaste top 5 lemmikud koeratõud
Shutterstock

Eelmisel nädalal küsisime lugejate käest, millised koeratõud on neile kõige sümpaatsemad ja miks. Otsisime eestlaste lemmiktõugu ja vastanute vahel loosisime välja 5-se kinopiletite komplekti kogupere animatsioonile „Kuninganna corgi“. Vastajaid oli palju ja tulemused on selgunud, eestlaste lemmikud koeratõud on teie ees!

Enam kui 55 nimetatud tõu seast osutusid kõige populaarsemaks corgid. Corgide kannul olid prantsuse buldog, saksa lambakoer ja taksikoerad. Ei tule ilmselt üllatusena, et üheks südamelähedaseks tõuks osutus ka kuldne retriiver, kes on kuldne nii seest kui ka väljast. Kuldne retriiver ja labradori retriiver - mõlemad tõud on eestlastele meeltmööda.

Corgid

Pixabay
Seotud lood:

Corgid on väga energilised koerad, kes vajavad palju liikumist ja tegelemist. Nende koerte energilisus, lustlik ja rõõmus meel ning visa hing võluvad paljusid. Just oma nutikuse ja särasilmsusega on nad eestlaste südamed võitnud. Nad on usaldusväärsed ja valvsad sőbrad. Kasvult väikesed, sobivad nad hästi ka korterikoeraks. Sellest hoolimata tuleks aga arvestada, et corgi on väga aktiivne koerake. Ta ei lase oma peremehel laisaks muutuda ning diivanikoeraks ta ei sobi. Corgi on õpihimuline ja võtab meelsasti osa ka kõigist pere harrastustest. Ta on küll väikest kasvu, kuid hingelt on ta suur koer.

Welsh corgi cardigani kohta loe lähemalt SIIT. Welsh corgi pembroke kohta loe lähemalt SIIT.