10 uusaastalubadust, mille täitmiseks lemmikud meid innustavad


Koer, koerad, koduloom
Tänu koertele liigume rohkemFoto: Rauno Volmar

Meie lemmikloomad innustavad meid tervislikumale ja positiivsemale eluhoiakule ning annavad head eeskuju. Siin on 10 lubadust, mida oma neljajalgsele sõbrale anda.

1.Joome rohkem vett! Kas teadsid, et viimase aja soovituste järgi peaksidki inimesed päevas jooma sama palju vett, kui seda joovad koerad? Seega, kui oled kodus ja näed/kuuled, et koer joob vett, siis tee seda sinagi! Muul ajal, kui oma lemmikuga koos ei viibi, kasuta meeldetuletuseks spetsiaalseid app’e või pane endale telefoni meeldetuletus.

2.Vaatame asju/olukordi mõnest uuest vaatevinklist. Kiilud oma mõtetega kinni ega oska enam edasi minna? Keera kõht taeva poole ja vaata seda probleemi või olukorda hoopis uue nurga alt. Ehk saad nii mõnegi uue mõtte, kuidas edasi minna?

3.„Play more, stress less“. Mängime rohkem ja stressame vähem. Kuna paraku tänavapäeval on enamikul meist järjest rohkem stressirohkeid olukordi, siis tuleb alati meeles pidada, et kõike peab hoidma balansis. Võta oma koera lemmikmänguasi ja tehke kohe koos üks mäng, kui tunned, et stress ligi hakkab hiilima.

4.Armastame tingimusteta. Alates sellest, et tervitame ka oma pereliikmeid, kui nad koolist/töölt/trennist tulevad, kuni kallistuste ja kaisutusteni õhtuti teleka ees välja. Kui loomad meile midagi meie elus õpetavad, siis on see just tingimusteta armastus.

Seotud lood:

5.Paneme oma mõistuse ja aju proovile – öeldakse küll, et vanale koerale uusi trikke ei õpeta, aga tegelikult ei ole kunagi selleks hilja, eksole? Proovi mõnda uut hobi või võta ette mõni väljakutse, et oma mõistus teravana hoida.

6.Relaaaaaaaax – ehk siis puhkame! Kas teadsite, et kassid magavad 16-20 tundi ja koerad 12-14 tundi päevas? Kui on veel midagi, mida meie lemmikud meile pidevalt näitavad, siis see on just see, kuidas lõdvestuda ja end vabalt tunda. Kahjuks ei saa meie endale päevas nii palju und lubada, kuid meeles tuleb pidada, et uni on tähtis ja vahel tuleb ennast mõne SPA protseduuri või massaažiga poputada.

7.Mingem rohkem välja jalutama. Uuringud on selgeks teinud, et kõige suurem pluss koera omamisel on südame-veresoonkonna haiguste vähenemine. Ja jalutamine ei ole ju mitte hea ainult meile vaid loomulikult ka meie lemmikutele. Võtame kõik nüüd plaani, et uuest aastast viibime koos oma neljajalgsetega VEEL rohkem värskes õhus ja avastame mitmeid uusi kohti!

8.Naeratame rohkem. Pole kahtlustki, et tänu oma lemmikule naeratame me juba kõik niigi rohkem, aga jagame neid naeratusi ka teistele! Tihti me ei mõtle sellele, et kasvõi tänaval jalutades ja mõnele võõrale inimesele naeratades võime me nende tuju hoobilt paremaks muuta. Seega – naeratame rohkem ja jagame oma rõõme ka teistega!

9.Elame hetkes – kuna tänapäeva ühiskond liigub igas suunas meeletu kiirusega, on raske vahel tunda rõõmu ja nautida just praegust hetke. Kui Sinu koer on Sinuga, siis ei muretse ta mineviku pärast ega stressa tuleviku üle – ta naudib just praegust hetke, seda, et on koos Sinuga! Jällegi üks väga oluline asi, mida saame oma lemmikutelt õppida.

10.Käime regulaarselt kontrollis – öeldakse, et kõige suurem varandus on meie tervis ja just nii see tõepoolest on. Oma koerte ja kassidega käime me ju regulaarselt kontrollis ja vaktsineerimas, teeme seda ka ise!

Allikas: koeratoit.ee