7 lihtsalt nippi, kuidas end ohtliku sääsehammustuse vastu kaitsta

 (3)
7 lihtsalt nippi, kuidas end ohtliku sääsehammustuse vastu kaitsta
Pixabay.com

Sääsed valivad oma saagi, sinu, välja väga mitmete erinevate faktorite põhjal. Hea uudis on see, et paljusid aspekte, mis teevad inimese sääsele eriti ahvatlevaks saagiks, on võimalik muuta. Teaduslikud uuringud on leidnud mitmeid erinevaid tõendeid, miks sääsed just sinu välja valivad.

Raudkindlad järeldused, miks saagiks oled just sina tänaseks veel puuduvad. Paljud uuringud on üsna kitsad ja pigem hüpoteetilised.

Sõltuvalt sellest, millised sääsed sinu piirkonnas pesitsevad, võivad need väikesed ja ebameeldivad putukad levitada edasi surmavaid haigusi nagu näiteks Zika viirus, malaaria ja West Nile viirus. Siin on businessinsider.com'i poolt välja toodud seitse lihtsat aspekti, mis sind sääskede jaoks väga atraktiivseks muudab:

  • Sääski meelitavad inimesed, kes eritavad hingates rohkem CO2 kui keskmine inimene. Nendeks on ülekaalulised inimesed kui ka rasedad naised.
  • Tugev treening eritab lihastesse piimhapet, mis omakorda on tunda sinu higis. See on sääskedele väga meeltmööda.
  • Ühes uuringus, leidsid teadlased, et sääsed eelistavad kainetele inimestele õlut joonud seltsimehi.
  • Inimesed, kelle nahal leidub suurem hulk erinevaid baktereid on sääskedele vähem atraktiivsed.
  • 0 veregrupiga inimesed on sääskedele atraktiivsemad kui teiste veregruppidega inimesed.
  • Malaariat kandvad sääsed eelistavad rasedaid naisi kaks korda enam naistele, kes last ei oota.
  • Osad inimkehad eritavad sääskede jaoks eemalepeletavaid, teised aga atraktiivseid ühendeid. Hetkel on veel ebaselge, kuidas see täpselt töötab, aga uurijad on on proovinud neid ühendeid eraldada ja säilitada, et kasutada neid sääselõksudes või kemikaalivabades putukamürkides.