Kes on peremees? Need 8 harukordset paika maailmas on loomade poolt täielikult vallutanud


Hobune, hobused
Hobune, hobusedFoto: Sven Arbet

Inimesed on enda alla võtnud suure osa maast ja raske on leida kohti, kus inimeste populatsioon ei domineeriks üldist pilti. Kuid siiski neid kohti, kus inimeste number jääb metsikute loomade omast allapoole, veel on. On paiku, mida jätkuvalt valitsevad loomad.

Krabid - Jõulusaar, Austraalia


Igal aastal rändab 50 miljonit krabi mööda saart randa, et leida endale kaaslane ja järglane eostada. Krabide paritumise tingimused on üldse eriti spetsiifilised, sest see saab toimuda vaid vihmahooaja viimase veerandkuu ajal. See tähendab, et kõik krabid rändavad samal ajal ja võib vaid ettekujutada, kuidas saar sel ajal krabidest pungil on.

Valitsus on teedele tekitanud krabide jaoks tunnelid ja teed ületavad sillad, et vähendada teedel inimtegevuse tagajärjel surnud krabide arvu.

Hobused - Assateague saar, USA


Marylandi ja Virginia vahele jääv saar on tuntud selle poolest, et saarel kappab ringi üle 300 kodustamata metsiku hobuse, kelle suureks kireks on rand. Kuidas need ilusad loomad saarele tekkisid, ei ole kindlalt teada, kuid üks teooria seostab nende teket koloniaalajal uppunud laevalt pääsemisega.

Kassid - Tashirojima saar, Jaapan


Seotud lood:

Kassid ületavad saarel elavate inimeste arvu mitmekordselt. Kui kokku on saarel elutsemas umbes sada inimest, siis kasse võib sealt leida suisa mitusada.

Kassid on saare elanike seas tähtsal kohal olnud 18. sajandi keskpaigast, kui kohalikud kasvatasid siidiusse ning selleks, et hiired väärtuslikke ussikesi ei hävitaks, võeti saarele hulk kasse, kelle populatsioon on ajapikku aina suurenenud. Inimeste arv on läbi aastate jäänud suhteliselt samaks.

Hirved - Miyajima saar, Jaapan


Saarel usutakse olevat umbes 1200 hirve. Ajalooliselt uskusid Miyajima saare elanikud, et hirved olid jumala pühad käsilased maal. Aastani 1637 võrdus hirve tapmine saarel surmanuhtlusega. Nad on ka täna Jaapanis kaitse all, aga karistused pole enam sedavõrd radikaalsed. Kuigi hirved on tuntud enda tüütu leviku tõttu, on nad leidnud kohalikega sümbioosi ja ei karda absoluutselt inimesi. Saarel saab neid vabalt silitada ja sööta.