Koristamise ABC: Kuidas eemaldada erinevatelt pindadelt lemmiklooma pissiplekke ja uriini lõhna?


Koristamise ABC: Kuidas eemaldada erinevatelt pindadelt lemmiklooma pissiplekke ja uriini lõhna?
Shutterstock

Äpardusi juhtub ikka, eriti veel siis, kui lemmikloom on väike ja alles õpib elutarkusi. Siin on põhjalik juhend, kuidas toime tulla lemmiklooma pissilõhna ja -plekkidega ning kuidas neid erinevatelt pindadelt eemaldada.

Kas koera uriini lõhn majas on inimese tervisele kahjulik?

Ebamugavus on ilmne, aga kas koera uriin lõhn võib olla tõeliselt kahjulik? Koera uriin võib sisaldada baktereid ja üks selle põhilisi koostisosasid on ammoniaak. Kõrge kontsentratsiooni korral võib ammoniaak olla üsna kahjulik, seetõttu on oluline uriin kiiresti ära koristada ja kanda hoolt, et puhastamise ajal oleks kogu ala hästi tuulutatud.

Mida pihustada vaibale, et koerad sinna ei pissiks?

Ennetus on alati parem kui pärast tagajärgede likvideerimine. Selleks, et koerad ei pissiks vaibale, pritsi vaipa tõrjevahendiga, mis sisaldab kemikaale või looduslikke koostisosi, mida koerad soovivad vältida. Samuti võid pihustada valget äädikat, sidrunimahla, alkoholi või ammoniaaki. Koerte arvates on need lõhnad ebameeldivad ja nad tahavad neist kindlasti eemale hoida.

LOE VEEL: Lemmikloom ajab palju karvu? Lihtne nipp, mille abil saab kodu kiiresti ja efektiivselt karvadest puhtaks

Seotud lood:

Kuidas puhastada uriini laminaatpõrandalt?

Kui su kutsikas pissib laminaatpõrandale, pühi vedelik ära kohe, kui seda näed. Kuivata see kas paberi või kaltsuga, mille saad pärast ära visata, et lõhn jäädavalt majast kaoks.

Kui uriin on ära pühitud, aga sellest on jäänud plekk, pese põrand üle. Kasuta ensümaatilist puhastusvahendit, kuna need sisaldavad ohutuid baktereid, mis kõrvaldavad kõik uriini jäljed. Kui eelistad looduslikke vahendeid, proovi alternatiivina söögisoodat. Vala söögisooda puhastatavale alale ja jäta see umbes kaheks tunniks seisma. Ime tolmuimejaga ülejäänud söögisooda kokku.
Võid kasutada ka äädika ja vee segu, mis aitab eemaldada laminaatpõrandatelt nii plekke kui ka lõhnu.

Kuidas eemaldada uriini lõhn puitpõrandalt?

Koerad on suurepärased loomad ja võrratud lemmikud, kuid isegi kõige paremini koolitatud koeral võib juhuslikult õnnetus juhtuda. Ja kui see juhtub puitpõrandal, seisad silmitsi tõelise väljakutsega, sest puitpõrandalt on keeruline uriini plekk ja lõhn täielikult eemaldada.

Sega ämbris kokku kolm osa vett ja üks osa valget äädikat. Kasuta seda lahust, et ala põhjalikult ära puhastada.

Vala vette söögisoodat, kuni moodustub pasta, millega põrandat küürida. Lase sel mitu tundi mõjuda ja ava kindlasti tuulutamiseks aknad. Seejärel loputa kahjustatud ala sooja veega üle.

Puidust põrandate puhul on ainulaadne see, et võid seejärel hõõruda põrandasse väikese koguse Listerine’i suuvett ja lasta sel mõni minut mõjuda, enne kui selle külma veega ära loputad.
Pärast suuveega puhastamist tupsuta kahjustatud piirkonda kangapehmendajaga, seejärel loputa ära ja lõpetuseks kalla kaussi veidi sidrunimahla ja peotäis soola. Hõõru põrandat soolase sidrunimahlaga ja seejärel loputa koht sooja veega üle.