Erinevatel loomaliikidel on erinev kehakeel. See, mis kutsikakeeles on "Hei, lähme mängima" võib kassikeeles olla hoopis “Ma kardan, tõmbu parem tagasi”. Ka see, et koerad üksteise kehakeelt paremini mõistavad, ei tähenda, et nad koheselt teineteisega läbi saavad.
Kui peres juba on mitu looma, kellele võetakse seltsiks kolmas või neljaski, siis tasuks loomi omavahel tutvustada ükshaaval. Ükski loomaomanik ei taha, et pere värskeim neljajalgne liige satuks teiste loomade poolt piiramisrõngasse. Samuti ei taha ükski loomaomanik, et loomad käituksid üksteisega ettearvamatult ja neil peaks pidevalt silma peal hoidma.
Loomade esmakordsel tutvustamisel peaks olema vähemalt kaks inimest, sest siis saab koheselt reageerida kui loomade esmatutvus kipub agressiivseks muutuma.
Agressiivsuse ilmnemine ongi esimene probleem, millega loomaomanikul tuleb kokku puutuda kui ta uut kutsikat pere teistele loomadele tutvustada püüab. Konfliktid ja võitlused ühe pere koerte ja kasside vahel on stressirohked kõikidele pereliikmetele. Lisaks segavad loomadevahelised konfiktid igapäevaelu ja võivad viia selleni, et loomad ei vigasta mitte ainult üksteist, vaid ka inimesi.
Kuidas uut koera teistele koertele tutvustada?
Koeri oleks hea teineteisele tutvustada õues ja rihmastatult. Koertel peaks laskma kõndida paralleelselt teineteise läheduses, kuid seejuures jälgida, et oleks piisav distants. Kui see etapp toimib edukalt ning sa oled oled võrdlemisi kindel, et loomad käituda oskavad ja ootamatusi pole oodata, võib koertel lasta üksteisele lähemale nihkuda ja lasta neil külg külje kõrval jalutada.
Kui koerad hakkavad urisema või käituvad agressiivselt, siis eralda nad rahulikult, ära aja neid veelgi rohkem närvi sellega, et hakkad karjuma või neid rihmast sikutama, vaid alusta treeninguga rahulikult otsast peale.
Kui koerad käituvad hästi, võib neid premeerida maiustega, sest see aitab aitab luua positiivseid assotsiatsioone teise looma suhtes. Maiust andes tuleb olla jällegi tähelepanelik, et koerad ei oleks teineteisele väga lähestikku, et vältida võimalikku agressiivsust.