Tulemas on suvepuhkus? Olulised aspektid, millega iga loomaomanik varakult arvestama peaks


Tulemas on suvepuhkus? Olulised aspektid, millega iga loomaomanik varakult arvestama peaks
Flickr.com

Kuna algamas on puhkuste periood, on kõikidele loomaomanikele hea meelde tuletada, mida saabuv suvi nende lemmikutele kaasa võib tuua. Enne otsustava hetke saabumist tuleb nii mõnigi asi selgeks mõelda ja välja uurida, et hilisemaid ebameeldivusi vältida. Puhkuseteemalise perekoosoleku üks põhiteemasid peaks olema: kas sellel aastal puhkame koos lemmiklooma(de)ga või ilma? See on nii inimeste kui looma(de) heaolu ja tervise seisukohalt väga oluline küsimus, millele vastamisel tuleb arvestada väga erinevaid aspekte.

Kodust eemal puhata on väga erinevaid võimalusi. Kõige tähtsam otsus siin on see, kas loom(ad) võetakse reisile kaasa või mitte. Kui tegemist on lühiajalise kodust eemal viibimisega, on ka probleeme vähem. Kassi võib täiesti edukalt paariks-kolmeks päevaks üksi koju jätta, varustades teda eelnevalt piisava joogivee, mitterikneva toiduga (kuivtoiduga) ja soovitavalt ka mänguasjadega, et kass puhtast igavusest pahandust tegema ei hakkaks.

Kassiga maksab enne kodust ära minekut ka väike jutuajamine maha pidada. Looma intelligentsust ei tasu kunagi alahinnata ning temaga piisavalt suheldes võib saavutada uskumatult häid tulemusi ning kord koju tagasi naastes ootab teid ees rahulik loom, korras kodu ja iseenda hingerahu.

Kui kodunt eemalviibimine tõotab tulla pikem, kui paar-kolm päeva, ei soovita kassi siiski üksi koju jätta, sest loom, kes on inimestega harjunud, ei ole valmis selliseks katsumuseks. Kass võib muutuda depressiivseks, loobuda söögist ja protesti märgiks ka korterit rüüstata.

Seotud lood:

Koeraga on lugu veel keerulisem, sest koer vajab lisaks söögile-joogile ja mänguasjadele ka igapäevaseid jalutuskäike ja õues pissitamist, mis välistab koheselt koera üksinda koju jätmise rohkem kui pooleks päevaks.

Sellise olukorra lahendamiseks on järgmised võimalused:

  • loom sõbra hoole alla (kes käiks teda aeg-ajalt vaatamas, temaga suhtlemas, söötmas-jootmas, pissitamas ja mängimas
  • Lemmik kellegi teise juurde hoole alla
  • Lemmik professionaalide hoole alla

Sellega võib kaasneda ka teatud ohtusid. Looma käitumine võib võõral territooriumil ja võõraste inimeste hulgas muutuda ettearvamatuks. Kui kass käitub võõral territooriumil eelkõige alalhoidlikult, siis koer võib võtta koha nii omaks, et seda kaitsma asudes rünnata ka sealseid elanikke.