Kassiomaniku meelespea | levinud toiduained, mida kassile anda ei tohi

 (2)
Kassiomaniku meelespea | levinud toiduained, mida kassile anda ei tohi
Pixabay

Paljud toidud, mida on keelatud anda koertele, on ebatervislikud ka kassidele, sest need võivad lemmiku tervisele halvasti mõjuda. Toome välja mõned meie toidulaual levinud toidud, mida inimesed oma kassidele annavad, kuid mida kass kindlasti süüa ei tohiks.

Sibul, küüslauk, porru- ja murulauk

Pixabay

Nimetatud toitudes sisalduv väävel kahjustab kasside punaseid vereliblesid. Täpsemalt on hapniku transportiv hemoglobiini molekul väävlist niivõrd mõjutatud, et moodustub pundar, mis kannab nime Heinzi-keha. Sellised rakud surevad kiiremini ja põhjustavad eluohtlikku aneemiat.

Sümptomid on näiteks depressioon, kollane nahk ja limased membraanid, tavapäratult tume uriin, kiirenenud hingamine, nõrkus ja külmatundlikkus. Samuti kõhulahtisus ja söögiisutus ning oksendamine.

Seetõttu peaks kindlasti jälgima, et kass ei sööks toitu, mis sisaldab mõnda eelnimetatud toiduainetest.

Seotud lood:

Viinamarjad ja rosinad

Pixabay

Pole täpselt teada, mis seda põhjustab, kuid rosinate ja viinamarjade söömine kahjustab kassi neerusid. Loomal võivad ilmneda oksendamine, kõhulahtisus, letargia ehk sügava une taoline seisund, suurenenud joogijanu ja soov käia tihti tualetis. Kui neeruprobleemid süvenevad, hakkab kass vähem tualetis käima.

Probleemide esinemisel tuleks kindlasti külastada loomaarsti. Jälgi, et sinu lemmik viinamarjadele ja rosinatele ligi ei saaks.

Šokolaad

Pixabay

Šokolaadis on ühendid, mis on kassidele kahjulikud. Eriti ohtlik on tume šokolaad. Kui kass sööb šokolaadi natukene, siis võib esineda oksendamist ja kõhulahtisust. Suurem kogus aga kahjustab kassi närvisüsteemi ja põhjustab kassile südamerütmihäireid või surma.

Kui on kahtlus, et kass on šokolaadi söönud, tuleks kiiremas korras loomaarsti juurde pöörduda.

Allikas: petmd.com