Mida anda, mida mitte? Ole ettevaatlik, mitmed toidujäägid ohustavad sinu looma tervist

 (3)
Mida anda, mida mitte? Ole ettevaatlik, mitmed toidujäägid ohustavad sinu looma tervist
Shutterstock

Kodukoerte ja -kasside keskmine eluiga on pikenenud, sest neile söödetakse täisväärtuslikku toitu, nendega käiakse regulaarselt loomaarsti juures ning üleüldiselt hoolitsetakse lemmikute eest rohkem. Sellest hoolimata tuleb ette olukordi, kui ei suudeta oma lemmiku anuvale pilgule vastu panna ja poetatakse talle laualt mõni maiuspala.

Kõik me mõistame seda lemmiku anuvat pilku, kuid tea, et need pidevad maiuspalad ei ole sinu lemmikule head, asi on pigem vastupidine. Veterinaarid toonitavad, et osa meie tarbitavatest toiduainetest võivad neljajalgsetele sõpradele lausa eluohtlikuks osutuda! Südames head tahtes riskid sa tegelikult oma lemmiku tervisega. Lemmikloom ei saa aru, mis on tema tervisele ohtlik ja mis mitte, ta paneb kõik maiuspalad suhu, kuid tagajärjed võivad olla karmid. Lõpuks teed sa oma loomale hoopis karuteene.

LOE VEEL | 7 asja, mida ära tee oma koerale mitte kunagi

Lemmikloomatarvete kaubandusvõrk KIKA viis veebruaris Eesti lemmikloomaomanike seas läbi uuringu, mille tulemusena selgus, et 22% omanikest toidab lemmikut enda toidulaualt järgi jäänud jääkidega. KIKA Eesti juht Ksenia German selgitab, et inimeste ja loomade seedimisprotsessid on erinevad, mistõttu toiduained, mis on inimesele tervislikud, võivad lemmikloomale lausa eluohtlikuks osutuda.

Shutterstock
Seotud lood:

Omanikud arvavad, et teevad loomadele head meelt, poetades neile toidupalukesi, mis kuuluvad inimese toidulauale, kuid tegelikult riskivad nad lemmiku tervisega. Germani sõnul ei pruugi tihtipeale kohe arugi saada, et tervisehäda põhjustajaks on vale toiduaine, mis valmistab loomale veelgi rohkem piina, kui see saamata jäänud maiuspala, sest ravi võib keeruliseks osutuda.

“Sinu lemmikul võivad tekkida tõsised terviseprobleemid, kui annad talle valesid toiduaineid enda menüüst. Liiga rasvased toidud võivad loomal tekitada kõhulahtisust, oksendamist ning ajapikku ka ülekaalu. Lisaks, kui lemmikloom harjub ära omaniku toidulaua maiuspaladega, võivad nad varsti keelduda oma toidu söömisest ning loodavadki inimeste toidule,” sõnas Ksenia German.

LOE VEEL | Veterinaarid tunnistavad: 6 peamist viga, mida loomaomanikud teevad

Shutterstock