Anna loomadele oma hääl: Eestisse plaanitakse rajada julm ookeanikalade akvaarium

 (6)
Anna loomadele oma hääl: Eestisse plaanitakse rajada julm ookeanikalade akvaarium
Pixabay

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus algatas petitsiooni, mis toetab Eesti loomakaitseorganisatsioonide ühispöördumist Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ja planeeritava meelelahutuskeskuse “Sea Star” meeskonnale eesmärgiga loobuda plaanist luua Eestisse ookeanikalade akvaarium. Vähem kui päevaga on petitsioon kogunud enam kui 3500 allkirja.

“Ookeanikalade akvaarium on arengus suur tagasiminek. Maailmas domineerivad ja jätkavad võidukäiku vastupidised trendid – liigutakse eemale meelelahutusest, mille peamisteks objektideks on loomad. Suund on looduse ja loomade kaitsmine, liikide säilitamine, jätkusuutlikkus, loodusressursside taastamine,” seisab pöördumises, milles on välja toodud, et vangistuses ei ole võimalik tagada metsloomadele, eriti suurte avamereloomade ja kalade liigiomaseid tingimusi.

Ühispöördumisele allakirjutanud on veendunud, et taoline ettevõtmine ei ole kooskõlas kaasaegse ühiskonna väärtushinnangutega.

Eelmise nädala lõpus teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus plaanist toetada kogupere külastuskeskuse “Sea Star” ehitamist. Keskuse tõmbenumbriks saab olema ookeanikalade akvaarium, kus hakkavad elama nii haid kui raid.

Petitsioonile saab allkirja anda SIIN.