Anna oma panus ja osale loosis: Loomapäästegrupp alustas ülemaailmse loomade päeva puhul suurt kampaaniat


Anna oma panus ja osale loosis: Loomapäästegrupp alustas ülemaailmse loomade päeva puhul suurt kampaaniat
Shutterstock

Loomapäästegrupp MTÜ alustas täna, ülemaailmsel loomade päeval, kampaaniat abivajavate loomade abistamiseks. Kutsudes üles inimesi annetama, tahab Loomapäästegrupp kampaania lõppedes kõik, oma panuse andnud loomasõbrad üle lugeda ning ühele annetajale tänutäheks ka erilise kingituse teha!

Loomapäästegrupp kutsub inimesi helistama vahemikus 4.oktoobrist kuni 4.novembri südaööni annetusnumbrile 900 23 23, et anda oma panus loomade abistamiseks. Ühe kõne hind on 10 eurot.

Igal inimesel palutakse helistada ainult üks kord, sest kõik annetajad loetakse üle ning ühele õnnelikule helistajale annab Loomapäästegrupp välja ka eriauhinna. Arvesse võetakse kõned, mis on tehtud just 4. oktoobrist kuni 4. novembri südaööni. Loenduse tulemus ja kogunenud annetussumma tehakse teatavaks 10. novembril.

"Kampaania eesmärk on välja selgitada kui palju meil empaatiavõimelisi inimesi on, kes loomadele kaasa tunnevad, ja loomulikult koguda annetusi, sest täna suudame aidata vaid murdosa abivajatest," ütles Loomapäästegrupi vabatahtliku töö peakoordinaator Katrin Lehtveer. "Me tahame mõelda ja loodame, et häid inimesi on rohkem kui halbu, aga vaadates hädasolevate loomade hulka, siis päästegrupi vabatahtlikel taoliseks optimismiks küll põhjust pole."

Foto: Loomapäästegrupp
Seotud lood:

Eriauhind, mille Loomapäästegrupp ühele annetajale välja annab, on täiesti unikaalse kujundusega loomasõbra T-särk, mida valmistatakse ainult üks eksemplar. Loosimisel osalevad ka inimesed, kes on selles ajavahemikus ühingu arveldusarvele EE437700771003183318 annetuse teinud.

Loomapäästegrupi tuumiku moodustavad Eestimaa Loomakaitse Liidust lahkunud piirkonnajuhid, kelle hinnangul on vältimatut abi vajavate loomade päästmisele keskendunud organisatsioon iseseisva ja sõltumatuna palju tegusam ja operatiivsem. Loomade otsene päästmine ja ravi tagamine on vabatahtlik tegevus ja keegi grupi liikmetest selle eest palka ei saa.

Loomapäästegrupp MTÜ asutaja ja juhi Heiki Valneri sõnul on ühingul võimekus vähemalt linnades juba üsna kiiresti südmuskohale jõuda, aga sellel kõigel pole vähimatki tähtsust, kui nad ei suuda raviarvete eest tasuda. Eestis vastavat loomade ravifondi pole ja see jätab sajad haiged ja vigastatud loomad-linnud raviraha puudusel hätta. Kahjuks hukkub ja saab viga igapäevaselt kümneid loomi-linde, kelle ainsaks lootuseks on annetajad.

Tänane karm reaalsus on see, et vigastatud looma aitama läinud Päästeameti või Keskkonnaameti spetsialistid toimetavad ohvri lihtsalt inimeste vaateväljast eemale surema. Loomapäästegrupp ja Päästeamet on alustanud läbirääkimisi taolise julma olukorra lõpetamiseks. Loodetavasti jõuatakse lepinguni, mille kohaselt antakse ravi vajavad loomad-linnud tulevikus vabatahtlikele üle või hakkavad ühingu aktivistid hoopis ise taolistele väljakutsetele reageerima. Paraku kannatanute arvu märkimisväärne kasv kutsub raviarvete eest tasumisega seotud probleemid veelgi teravamalt esile, mistõttu tänab Loomapäästegrupp südamest kõiki neid annetajaid, kelle toetuseta poleks ühegi linnu ega looma päästmine võimalik.