Arstid on täheldanud koerarihmaga seotud vigastuste teket

 (2)
Pane neid asju tähele!
Maris Siilmann
Foto: Tanel Meos

Kirurgid hoiatavad koeraomanikke, et viimased ei paneks lemmikuga jalutama minnes jalutusrihma ümber oma randme või sõrmede, kuna see võib põhjustada tõsiseid vigastusi.

Suurbritannia käekirurgia liidu väitel oli mullu selliseid vigastusi, mis olid põhjustatud jalutusrihma tõttu kokku umbes 30, vahendab BBC.

Üks sellistest, kes oma käele nii liiga tegi oli näiteks 65-aastane Jillian Tisdale. Naise sõnul on tal kaks retriiverit, kellest ühega oli ta parasjagu jalutamas. Koer märkas järsku teist koera ja tegi äkilise sööstu. Kuna Jillianil oli koerarihm tol momendil tugevalt ümber parema käe keskmiste näppude, sai ta tõsiseid kahjustusi. Tema sõrmedelt tuli maha nahka ja kudet, need nihestusid ning tekkis ka sügav haav. Naise sõnul oli valu olnud "kohutav".

Kuna Jillian sai kiirelt abi, siis suudab ta täna siiski oma kätt täies ulatuses kasutada.

Naist ravinud kirurg Rebecca Dunlop on koerarihma põhjustatud vigastustega puutunud kokku paljudel juhtudel ning on märganud viimastel aastatel selliste vigastuste sagenemist. Sageli on inimestel tulnud jääda isegi mitmeks nädalaks koju kätt ravima ja mõndadel juhtudel polegi jäsemete normaalne töö taastunud.

Seotud lood:

Seega annab Dunlop koeraomanikele mõned soovitused:

- Mitte panna koeraga jalutama minnes rihma ümber sõrmede

- Kasutada pigem sissetõmmatavat rihma ning mitte panna seda ka ümber käe

- Samuti panna tähele, et rihm ei jääks teiste objektide, näiteks puude või aedade taha kinni

- Suuremad loomad tuleks hoida lühema rihma otsas, et nad ei saaks nö kiirust koguda, kui nad paigalt sööstavad